28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Motorola Edge+'da İlk Güncelleme Şaşkınlık Yarattı

Motorola Edge+'da İlk Güncelleme Şaşkınlık Yarattı

Teknoloji

Motorola'nın Edge+ modeli bir süredir merak ediliyordu. Satışa çıkarılan telefonun hemen güncelleme alması şaşkınlık yarattı. Motorola'nın bu hamlesi, ünlü markanın hızlı gelişen telefon endüstrisine uyum sağlama atılımını düşündürdü.

Ülkemizde Satışına Başlanmadı

Motorola, bir süredir akıllı telefon üretimine ara vermişti. Edge+ ile piyasalara dönen Motorola, Edge+'ı tanıtmış ve telefonda ilk kullanımda anında güncelleme yapılacağını açıklamıştı. Ülkemizde satışı bulunmayan telefon, Verizon operatörü öncülüğünde satılıyordu.

Motorola Müşteri Kaybeder Mi?

Cihazın, kutudan güncellemeyle birlikte çıkması dikkat çekici olurken bu güncellemelerin Wi-Fi ve USB-C ile bağlanmış kulaklıkların daha etkin kullanılması için yapıldığı söyleniyor. Kullanıcılarca tuhaf karşılanan bu durum aslında telefonun kalitesi yükseltiyor.

Motorola bu güncelleme yüzünden sürekli gündem olurken, müşteri kaybına uğrayabileceği konusu da gündemde. Motorola Edge+ modeli aslına bakıldığında güzel özellikleri de barındırıyor. 5G desteği bulunan cihaz güçlü işlemcilerden biri olan Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisiyle dikkat çekiyor. Cihazın fiyatının ise yurt dışında 1000 dolar olarak tespit edildiği biliniyor. Bu fiyat yaklaşık olarak 7 bin lira gibi bir rakama denk geliyor.

İlginizi Çekebilir