06
Prş, May
30 Yeni Haber

YouTube Music Sorunu Çözdü

Dijital ortamda müzik dinleme keyfi sunan YouTube Music platformunda bir şarkıdan diğer şarkıya geçiş aşamasında gerçekleşen duraksama, kesintisiz şekilde müzik dinlemek isteyen kullanıcılar için bir handikap oluşturuyordu. YouTube Music için yeni yayınlanan son güncelleme ile bu istenmeyen sorun çözülmüş gibi görünüyor.

Samsung Güncelleme Takvimini Duyurdu

Samsung tarafından bir süredir testlerine devam edilen One UI 2.0 hazır duruma geldi. Hindistan ve İngiltere için güncelleme takvimini açıklayan Şirket, yazılım güncellemelerine hızlı bir şekilde devam ediyor.

Depremler Konusunda Çok Önemli Bir Gelişme

Bilindiği gibi deprem üstleri bazen su altında oluşabiliyor. Depremleri tahmin etme ve ölçmek her zaman kolay olmuyor. Ama Kaliforniya'daki bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir teknoloji sayesinde artık su altındaki depremleri tespit etme konusunda önemli bir gelişme sağlandı. Yeni geliştirilen bu teknolojinin en önemli parçası bir kablo ağı. Aslında su altına yerleştirilen bu kablo ağı ilk olarak farklı bir amaç için kullanıldı.

İspanya'dan Huawei'ye Yasak Geldi

Dünyanın sayılı telefon markalarından birisi olan Huawei telefon markası birçok farklı ülkede çok geniş ticari işlere imza atıyor. Son yıllarda yapmış olduğu başarılı çıkış ile gündeme gelen söz konusu olan bu telefon markası bazı ülkelerde çeşitli nedenlerden dolayı yasaklamalar getiriliyor. Telefon şirketi tarafından bu yasaklamaların nedenleri yalanlanmış olsa da yeni gelişmeler bu konunun ciddiyetini ortaya koyuyor.

Apple ile Netflix Arasındaki Gizlilik Sözleşmesinde Açık Bulundu

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, 2018 yılında akıllı cihazlarına video kayıt alma özelliği getirdi. Apple kısa bir süre önce de Online film ve dizi izleme sitesi olan Netflix ile dizi ve filmlerin çalınmasını önlemek için gizlilik sözleşmesi imzaladı. Fakat Apple marka telefonlardan Netlix'e bağlanıp dizi/film izlenmesi video kayıt alma özelliğini devre dışı bırakıyor. Bu açığı Sosyal medyada tanışan ve arkadaş olan iki genç tespit etti. 20 yaşındaki Mersinli Çayan Temel ile 17 yaşındaki Bursalı Oğuz Akçay sözleşmenin ihlal edildiğini ortaya çıkardı.

Galaxy S11 Kamerasında Müthiş Ayrıntı

2020 yılında Samsung tarafından piyasaya sürelecek olan Galaxy S11'in görüntüleri ortaya çıktı. Önden bakıldığında Galaxy Note 10'u andıran cihaz, arkadaki kamerasıyla eleştiri alacak gibi duruyor. Teknoloji devi Samsung'un Galaxy S11 serisi 3 farklı modelle piyasaya sürülecek. Bu modellerin Galaxy S11, Galaxy S11E 4G ve Galaxy S11E 5G olduğu öğrenildi.

Elon Musk'ın Kırılmaz Dediği Cam İlk Testte Kırıldı

Tesla, Cybertruck adlı ilk elektrikli kamyonetinin tanıtımı için, Los Angeles'te bir etkinlik düzenledi. Şirket, aracın sağlamlığına vurgu yapmak istiyordu. Tesla CEO'su Elon Musk, sahnede yerini almıştı. Camların sağlamlığını test etmek için birine, camlara demir bilyeleri fırlatmasını istedi. Demir bilyeler atılır atılmaz, camlar kırılınca, Elon Musk, neye uğradığını şaşırdı. Ancak, ünlü CEO, daha sonra güler yüzlü bir ifadeyle konuşmaya devam etti ve sorunu çözeceğiz, dedi.

Resident Evil 3: Nemesis Geri Mi Dönüyor?

Geçtiğimiz günlerde Capcom, Resident Evil 2 isimli video oyununu yeniden düzenleyerek oyuncuların kullanımına sundu. Yeni ve düzenlenmiş oyun büyük başarıya imza attığı için kullanıcılar, Resident Evil 3'ün geri dönüp dönmeyeceğini merak ediyor. Resident Evil 2'nin yeniden düzenlenmesiyle büyük başarıya ulaşan Capcom, bununla ilgili birkaç açıklama yaptı.

Oppo, Kendi İşlemcisini Üretiyor

Çinli Oppo, Avrupa Birliği'nin Fikri Mülkiyet Ofisi'ne yaptığı başvuru ile kendi işlemcisini üretmeye hazırlanıyor. "M1" adı verilen bu işlemcinin, teknik özelliklerine ve kullanıma sunulacağı zamana ilişkin ise herhangi bir bilgi şu an için bulunmuyor.

Twitter'a Yeni Özellik Geliyor

Popüler uygulama Twitter'a, düzenli olarak paylaşım yapan kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni bir özellik geliyor. Bu özellik ile Twitter kullanıcıları, tweetlerini zamanlama yaparak paylaşabilecekler. Bu yeni özellik şu an için sınırlı sayıda kullanıcı ile teste tabi tutuluyor.

Anonymous Hackerı 6 Yıl Hapse Mahkum Oldu

Bir hacker grubu olan Anonymous'a bağlı olduğu konusunda iddialar bulunan bir kişi, gerçekleştirdiği DDoS saldırıları sebebiyle toplamda 6 yıl hapis cezası ile yüklü miktarda bir para cezası aldı. Anonymous oluşumu dünya üzerindeki en ünlü hacker gruplarından biri ve şu ana dek dünya çapındaki pek çok önemli saldırıyı gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir