06
Prş, May
30 Yeni Haber

Charlos Ghosn'a Lübnan'dan Çıkış Yasak

Japon otomobil devlerinden Nissan'ın CEO'su Charlos Ghosna şu an Lübnan'dan çıkamıyor. Charlos Ghosn Japonya'da bazı suçlardan yargılanıyordu. Bu suçlar arasında emniyeti kötüye kullanma ve bazı mali suçlar yer alır.

TOGG’u Artık Dünya Tanıyor

Bir süredir ABD Las Vegas kentinde Tüketici Elektroniği Fuarı düzenleniyor ve fuara olan ilgi büyük. Türkiye de yerli otomobilimiz TOGG’un tanıtımı için fuarda. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunun öncülüğünde yürütülen fuar gezisinde, bu otomobilin otomotiv sektörüne katkılarından bahsediliyor.

Bir Başarı Hikayesi Baykar

Özellikle İnsansız Hava Aracı (İHA) üretiminde uzman olan firma 1984'de talaşlı üretim yapmak üzerine kuruldu ama son yıllarda İHA konusunda öylesine uzmanlaştı ki gurur duyacağımız işlere imza atıyor. 

Yerli Otomobil Detaylı İnceleme

Geçtiğimiz cuma günü yapılan lansman ile görücüye çıkan yerli otomobilin detaylı incelemesini fenomen youtuber Doğan Kabak ve TOGG CEO su M.Gürcan Karakaş birlikte yapıyor.

Pininfarina Kimdir ?

Yerli otomobilimizin dış tasarım çalışmalarında Türk mühendisler ile birlikte çalışılan Pininfarina firması hakkında bilgileri bulabileceğiniz bir haber hazırladık.

İlk Sıralardaki Konsol Oyunu

10 yıllık bir süreç baz alındığında konsol oyunları yaş gurubu ömrünü tamamlamış oluyor. Konsol oyunlarında platstation sony marka oyunları her dönem de tercih edilirken bu on yılın sonunda liderlik playstation sony markasında oldu.

Twitter'ın Kullanıcılarını Etkileyecek Bir Zafiyet Ortaya Çıktı

Her geçen gün yeni bir güvenlik açığı haberi ile gündeme gelen twitter hakkında yeni bir açık yakalandı. Türk asıllı güvenlik araştırmacısı tarafından keşfedilen güvenlik açığında Twitter'in kullanıcılarının telefon numaralarına ulaşmayı mümkün kıldığı görüldü.

Google Rekabet Kurumuna Takıldı

Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan sorunlar uzun zamandır devam ediyor. Bu sorunun sonucunda ise yeni bir karar ve yaptırım söz konusu oldu. Google artık Türkiye'de satışa sunulacak yeni telefonlarda uygulamaları ile birlikte yer alma şansını kaybediyor. Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda kurulum aşamasından itibaren var olan uygulamalar artık yer almıyor.

Apple Mac Pro ve Şaşırtan Özellikleri!

Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Apple Mac pro'nun tam donanımlı paketi bir ev parası! Rende tasarımıyla herkesi şaşırtan Apple Mac Pro'nun fiyatı dudak uçuklatıyor. Tüm donanım paketlerinin seçilmesi halinde cihazın fiyatı 420 bin TL'yi buluyor.

Galaxy S11 18 Şubat’ta Tanıtılıyor

Samsung firmasının ürettiği son telefon serisi olan Galaxy S11’in ne zaman tanıtılacağı merak ediliyordu. Bu zamana kadar Galaxy S11’ler hakkında ipuçlarını paylaşan Ice Universe isimli twitter hesabından Galaxy S11 tanıtım tarihinin açıklaması paylaşıldı. Ice Universe hesabının açıklamasına göre yeni telefonlara 2020 yılının 18 Şubat’ında tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir