06
Prş, May
30 Yeni Haber

Bir Garip Mobil Uygulama 'Nothing'

Google Play Store üzerinden 1 milyondan daha çok kez indirilen 'Nothing' yani Türkçe anlamı ile 'Hiç' kafaları karıştırmaya ve gizemini korumaya devam ediyor. Bu uygulamanın aslında hiçbir şey yapmadığı ifade ediliyor.

ABD’den Huawei İşlemci Tedarikini Önlemeye Yönelik Yasa Çalışmaları

ABD yönetiminden yeni bir hamle daha geldi. Merkezi tayvan olan ve dünyada büyük bir firma haline gelmiş olan Tsmc gibi firmalar huawei markasına işlemci tedariki sağlamak istiyor. ABD ise bunun olmaması için yeni bir yasa üzerinde çalışmaya başladı. ABD ve Çin dünya çapında hâkimiyet kurma konusunda bir savaş halindeler. Huawei ise bu savaşın merkezinde yer almaktadır. Trump Huawei markasının Çin tarafından casusluk için kullanılacağını öne sürerek bu markayı 5g ağlarından uzak tutmak istiyor. Huawei ise her defasında bu casusluk ithamlarını ret ediyor.

Bu Haber Tüm Notebook Kullanıcılarını Sevindirecek Gibi Duruyor

Çift ekranlı ya da katlanabilir notebook kullanıcılarını çok sevindirecek bir haber. Windows yeni yazılım güncellemesi ile iki ekranlı cihazların Windows 10x'in emilatörü hafta başında tanıtmıştı. Windows 10 x emülatörü kullanılarak 12 inç büyüklüğünde ekrana sahip MacBook bilgisayara Windows güncellemesi getirdi. Yapılan test ile Windows 10x Macbook bilgisayarda tam sistemli olarak sorunsuz çalışmakta.

Apple Davalık Oldu

Teknoloji devi Apple markası her zaman ürettiği ürünler ile anılsa da arada bir ayrıntılara dikkat etmediği için müşterileri veya çalışanları ile davalık olabilmektedir. Son olarak Kaliforniya Yüksek Mahkemesi, çalışanlarına karşı Apple'ın kötü davrandığı kararını verdi. Şirkete karşı açılan davada şirketin garip bir uygulaması da söz konusu oldu. Mesai bitiminde çalışanlarının çantalarını arayan firmaya açılan dava bu aramanın da mesai saatine dahil olduğu konusundaydı. Mahkeme de çalışanları haklı buldu.

Yerli Otomobilin Tanıtımına Koronavirüs Engeli

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nin (MWC 2020) koronavirüs salgını nedeni ile iptal edilmesi, Yerli otomobili de etkiledi. İptal üzerine TOGG'un geliştirdiği ve bu fuarda tanıtımı planlanan elektrikli suv modeli ile ilgili planlar da en az 6 ay ertelenmiş oldu.

Google Analytics İle Bilgi Paylaştığı Anlaşılan WacomTabletler

Teknolojik olarak kullandığımız cihazlarımızın özel bilgilerimizi depolaması çağımızın istenmeyen bir gerçeğidir. Bu bilgileri depolayan şirketlerden biri olan Wacom, şirkete ait tabletlerin kullanıcının hangi uygulamaya girdiğini kaydettiği ortaya çıktı. Bu istenmeyen gerçeği bir yazılım mühendisi olan Robert Heaton bir yazısında paylaştı. Wacom marka tabletlerin kullanıcılarının girdiği uygulama verilerini kaydettiğini tespit eden araştırmacı yazılım mühendisi Wacom'un bu verileri nerelerle paylaşabileceğini net olarak bilinmediğini kaydetti.

Fırtınalı Günler Bizi Bekliyor

Dünya üzerinde mevsimlerin değişiklik göstermesi ile birlikte hava durumları gün geçtikçe kötüye gidiyor. Bilim insanları tarafından ortaya atılan bu bilgi ile Şubat tarihinde Dünya Güneş rüzgârları altında kalacak. Bilim insanları gök bilimciler güneş rüzgârlarının etkisinin az olacağından bahsediyor.

Corona Virüsü Apple AirPods Üretimini De Etkiledi

Başta Çin olmak üzere birçok ülkeyi tehtid eden Corona virüsü, Apple AirPods üretimini de olumsuz etkiledi. Salgın nedeniyle Apple AirPods üretiminin gecikeceği açıklandı. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen virüs, ekonomiyi de sekteye uğrattı. Teknoloji devi Apple, yaptığı açıklamada AirPods üretiminin virüs salgını nedeniyle azaltıldığını belirtti. Daha önceleri üretimde artırmaya gideceklerine dair açıklama yapan Apple, Corona virüsü nedeniyle bu kararı ertelediklerini paylaştı.

Corona Virüsü Şimdi de Instagram’da

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, sosyal medyayı da etkilemeye başladı. Bir süredir, Corona virüsü ile ilgili kesin olmayan pek çok söylenti ve teoriler ortaya atılıyordu. Şimdiyse pek çok influencer tarafından, İnstagram’da Corona virüs paylaşımları yapılıyor.

Netflix Amerika'da Türk Dizilerine Olan İlgiyi Gösterdi

Türk dizilerinin halihazırda çevre ülkelerde ve Ortadoğu ülkelerinin pek çoğunda; hatta Kuzey Afrika'da dahi yakından takip edildiği ve fazlaca sevildiği biliniyordu. Bunun yanı sıra bu dizilerin yayılması da çok hızlı gerçekleştiriyordu. Ancak dijital yayın platformları sayesinde bu dizilerin hayran kitlesi çok farklı bir hal almaya başladı. Okyanus ötesine de yayılan hayran kitlesi, Netflix gibi platformların sık kullanılmasıyla oluştu. Bu platformlar içerisinde belki de en popüleri olan Netflix, 3 kuşaktan Amerikalı kadınların hikayesini paylaşırken bu kadınların neredeyse tamamının ortak özelliğinin Türk dizileri olması da dikkatlerden kaçmadı.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye Piyasasına Giriyor

Çinli teknoloji devi Huawei'nin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Huawei Mate 30 Pro'nun ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı sonunda belli oldu. Google servisleri içermemesi nedeniyle nasıl bir tecrübe sunacağı merak eden Huawei Mate 30 Pro Türkiye'de 5 şubat itibariyle satışa sunulacak. Fiyatı 8.999 TL olarak belirlenen Huawei Mate 30 Pro ilk piyasaya çıktığında dikkatleri tasarımı ile çekmişti. Google servisleri olmaması ve fiyat yüksekliği önemli handikaplar olsa da bu akıllı telefon modeli birçok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Ekonomik Model Z53 Duyuruldu

Teknolojik ürünlerin artan fiyatları ve artan maliyetleri, tüketicileri daha ekonomik seçeneklere yönlendirdiği gibi teknoloji üreten firmaları da daha ekonomik modeller üretmeye zorlamaya başladı. İşte bu akımın son etkilerinden bir tanesi olan Lava Z53 geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Makul kabul edilebilecek etiket fiyatının yanı sıra giriş özellikleri ile de görücüye çıkan Z53, şimdiden teknoloji meraklılarının ilgisini topladı.

Türkiye'nin İlk Yerli Motoru

Türkiye'nin ilk yerli ve milli olan motoru yarın teslim edilecek deniliyor. TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş.'de 2009 senesi içerisinde temeli atılmış bulunan ve aynı zamanda seri üretime geçilmiş olan Türkiye'nin sahip olduğu ilk yerli ve milli olan motoru TEI - PD170 ismiyle, yarın yapılacak olan bir törenle birlikte teslim edileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir