06
Prş, May
30 Yeni Haber

Wifi Hızını Artıracak Hamle

Wifi günümüzde yaygın olarak kullanılan internet bağlantı türleri arasında yer alıyor. Bu sebeple bağlantı hızının yavaş olması insanların sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Bu olumsuz duruma çözüm bulmak amacıyla Federal İletişim Kurulu tarafından wifi bağlantısıyla ilgili yeni bir hamle girişiminde bulunuldu.

Facebook'un, WhatsApp'a Reklam Koyma Planı

Facebook, kitleler tarafından kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta reklam koyma planını üzün süredir planlıyor. Bu konu hakkında konuşmalar sürerken bir şirket sözcüsü tarafından önemli bilgiler açığa çıkartıldı.

Netflix İnternet Trafiğini %25 Azaltıyor

İnsanların evlerinde kalması sebebiyle internet yoğun olarak kullanılmaya başlandı. Netflix buna çözüm olarak, internet trafiğini % 25 oranında azaltmaya karar verdi. Netflix, hizmet kalitesini korumakla beraber, internet altyapısının biraz olsun rahatlaması için böyle bir yol izlediğini açıkladı.

Audi Markasından Corona Logosu

Merkezi Almanya’da bulunan otomobil devlerinin başında gelen Audi, corona virüse karşı insanların dikkatini çekebilmek için farklı bir paylaşıma imza attı. Şirket, uzun yıllardır kullandığı logosunda corona değişikliği yaptı. Birbirine iç içe geçmiş yuvarlak nesnelerden oluşan logosundaki dörtlü çemberi birbirinden ayıran bir tasarım yapan firma logosunu takipçileriyle paylaştı.

Nubia Red Magic 5G Tanıtımı Yapıldı

Özgün tasarımı ve başarılı donanım özellikleri ile dikkat çeken Nubia Red Magic için tanıtım yapıldı. Oyun telefonu aktif fan sistemiyle beğeni topluyor. Nubia tarafından oyun tutkunlarına yönelik hazırlanan aktif fanlı oyun telefonu Red Magic, farklı tasarım özellikleri ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Samsung One UI 2.1 Güncellemesi Konusunda Yeni Haberler

Samsung, yakında gerçekleştireceği cihaz güncellemesine hazırlanıyor. Gelen haberlere göre teknoloji devi Samsung, gerçekleştireceği One UI 2.0 güncellemesi noktasında dört telefon belirlemiş durumda. Yeni güncellemenin destekleneceği bu modeller ise Galaxy S9 ve S10 ile Galaxy Note 9 ve 10 olarak tespit edişmiş gözüküyor.

Redmi Note 9'un Şaşırtıcı İşlemcisi

Akıllı telefonların tanıtımı yapılmadan önce birçok söylenti olur ve aslında yeni özellikler önceden bilinir. Ancak Hindistan tarafından tanıtılacak Xiaomi Redmi Note 9'un işlemcisi hakkında hiçbir söylenti çıkmaması şaşırtıcı görünüyor. İşletim sistemi hakkında birçok söylenti çıktı ancak kesin bir bilgi verilmediği için tahminler üzerinde gidiliyor. Anlayacağınız tanıtıma oldukça gizemli hazırlanılmış. Ve gerçekten büyük bir tanıtım olacak.

Google'dan Lezzet Tutkunlarına Yeni Özellik

Google'ın haritalar uygulamasına entegre ettiği restoran hizmeti güzel bir uygulama olarak beğeni topladı. Haritalar uygulaması milyonlarca tüketici tarafından kullanılıyor. Yeni eklenen hizmet sayesinde lokanta ve restoranlarda bulunan yemek listeleri haritalar üzerinden görüntülenebiliyor.

Corona Virüs Teknolojiyi de Etkiledi!

Çin'de üretimlerin durma noktasına gelmesi sebebiyle iPhone SE 2 modelin piyasaya çıkma tarihi ertelendi. Marka yöneticileri tarafından yapılan açıklamada ürün tedariğinde yaşanan aksaklıkların yeni modellerin piyasaya sürülüş tarihini etkilediğinin altı çizildi. Apple'dan Uygun Fiyatlı Yeni Model

İlginizi Çekebilir