16
Pzt, May
25 Yeni Haber

Sosyal Medya Devletinin Patronları ABD Kongresinde

Teknoloji alanında kendilerine uzun yıllardır önemli bir yer edinmiş olan Amazon, Apple, Facebook ve Google ifade vermek üzere ABD kongresine davet edildi. Üst düzey yöneticilerin ve CEO görevinde olanların ifade verdikleri görüşmede konu tekelleşme ve pazarda görülen uygulamalar oldu.

Kabul Etmeyen Tek Şirket Twitter

Sosyal medya şirketlerinden her birinin mutlaka Türkiye’de en az bir temsilci bulundurması gerekiyor. Biri hariç diğer sosyal medya şirketleri bu kanun teklifini kabul ediyor. Yalnızca Twitter Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul etmiyor. Tüm sosyal medya kullanıcıları bu kanun teklifinin onaylanıp onaylanmayacağını merak ediyordu. Nihayet bir açıklama geldi. Kanun teklifi TBMM genel kurulundan geçti. Teklifin resmi gazetede yayınlanmasının ardından yasalaşması bekleniyor .

Sosyal Medya Yasası ile İlgili Yeni Gelişme

Günümüzde oldukça önemli olan ve birçok kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformları ile ilgili yeni yasa teklifi mecliste kabul edildi. TBMM genel kurulu içerisinde yapılan oylamanın ardından sosyal medya düzenlemesini içerek yasa teklifi, çoğunluğun kararıyla birlikte kabul edildi. Twitter isimli sosyal medya platformu Türkiye'de temsilci bulundurmayan tek mecra olarak kayıtlara geçti.

Apple Music Uygulamasına Yeni Özellik Eklendi

Apple uygulamaları arasında yer alan Apple Music, farklı işletim sistemine sahip mobil cihazlara hizmet vermeye devam ediyor. Android işletim sisteminde eksikleri bulunan mobil uygulama ile ilgili çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Android Apple Music uygulaması için yeni bir güncelleme yapıldı. Güncelleme ile gelen çeşitli özellikler dikkat çekiyor. Öne çıkan gelişmelerden biri de kesintisiz çalma özelliğinin eklenmesi oldu.

Restoran ve Kafeler İçin Yeni Bir Dönem: QR Kodlu Menü

COVID-19 pandemisi iş dünyasında yeni modellerin oluşmasına imkan sağladı. Artık tüm işletmeler müşteriyle en az temas içeren, hızlı, hijyenik ve sağlıklı süreçler geliştirmeye başladı. Bunlardan biri de yerli ve milli imkanlarla geliştirilen menuongo adlı qr kodlu menü sistemi.

Whatsapp Uygulamasından Büyük Karar! Tek Bir Mesaj ile Mahkemelik Olabilirsiniz!

En popüler uygulamalardan bir tanesi olan whatsapp günler ilerledikçe kendisini daha da geliştirmeye devam etmekte. Bu geliştirmelerden bir tanesi ile aldığı radikal karar ile belli oldu ve bundan sonra whatsapp üzerinden herhangi bir kullanıcıya otomatik mesaj atma durumunda veya başka birisini rahatsız etmeniz durumunda yasal işlemler ile karşı karşıya kalacaksınız.

Crew Dragon Uluslarası Uzay İstasyonuna Kenetlendi

SpaceX ve NASA'nın birlikte geçtiğimiz akşam 22.22'de fırlattığı "Crew Dragon" adlı kapsül 19 saatlik yolculuğun ardından, Uluslararası Uzay İstasyonu'na bağlandı. Crew Dragon kapsülü iki Nasa astronotunu, Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştırdı. Uzay yolculuğunda bazı ticari adımların da başlangıcı olması sbeebiyle büyük bir önem arz eden Crew Dragon 19 saatlik yolculuğunda ardından Uluslarası Uzay İstasyonu ile bağlantı kurdu. SpaceX ve NASA' ortaklaşa gerçekleştirdiği, insanlı uzay mekiği dün akşam, akşam saatlerinde uzay yolculuğuna başladı.

İlk İnsanlı Uzay Yolculuğu Gerçekleştirildi

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi ve California merkezli olan SpaceX firması tarafınca uygulamaya geçirilen tarihi fırlatılış, Florida'da bulunan Kennedy Uzay Merkezi'nden gerçekleştirildi. Kapsülün fırlatılması, ABD doğu saati ile 15.22'de Türkiye saatiyle ise 22.22'de yapıldı.

İlk kez insanlı olarak gerçekleştirilen test uzay yolculuğu, SpaceX ve Nasa'nın sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere birçok yerde canlı olarak yayınlandı.

Tulga Zırhlısı Seri Üretime Hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Teknofest İstanbul'da test edilen BMC'nin zırhlı pikabı Tulga, seri üretime hazır hale geldi. Askeri ve ticari araç üreticileri arasında en büyüklerden olan BMC'nin bu aracı, Türkiye için de sınıfında bir ilk.

Motorola Edge+'da İlk Güncelleme Şaşkınlık Yarattı

Motorola'nın Edge+ modeli bir süredir merak ediliyordu. Satışa çıkarılan telefonun hemen güncelleme alması şaşkınlık yarattı. Motorola'nın bu hamlesi, ünlü markanın hızlı gelişen telefon endüstrisine uyum sağlama atılımını düşündürdü.

Samsung Galaxy Cihazlarının Karanlık Mod Hatası

Samsung Galaxy cihazları arayüz olarak One UI 2.0 kullanmaktadır. Bu cihazlarda, Google’a girildiği zaman karanlık modu kapatma hatası meydana geliyor. Samsung Galaxy serisi yazılım konusunda oldukça başarılıydı ve One UI arayüzü en iyiler arasında gösteriliyordu. Ancak son zamanlarda bu ara yüzle ilgili bazı şikâyetler alınmaya başladı.Bunun sebebi Google'ın, Google Android 10’la karanlık mod özelliğine geçmiş olmasıydı. Bazı firmalar Google’ın karanlık mod özelliğini ara yüzlerine eklemişti ancak görünen o ki Galaxy cihazları ciddi problemlerle karşılaşıyor.

Microsoft’tan Yeni Simulator Oyun

Microsoft her yaptığı yenilik ile insanları şaşırtmaya devam ediyor. Microsoft tarafından geliştirilen Flight Simulator 2020’de inanılmaz grafik tasarımlarıyla gerçek dünya karşılaştırmaları yapılıyor. Yeni tasarım Flight Simulator 2020 o kadar yüksek bir grafik kalitesine sahip ki görselde kullanılan tüm objeleri gerçekleri ile kıyaslamak mümkün oluyor. Grafiklerde yakalanan bu gerçeklik oyunun bire bir gerçek hayatı yansıtması olarak görülüyor. Microsoft Flight Simulator 2020 oyununu 1 yılı aşan bir çalışma aşamasından sonra gerçeğe en yakın simulator oyunu olarak ortaya çıkıyor.

Drox Operative 2 Oyunu Erişime Açılıyor

Soldak Entertainment tarafından geliştirilen Drox Operativi 2 isimli oyun erişime açılıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada erişime açılış tarihi ise 27 Mayıs olarak belirtiliyor. Firmanın 2012 tarihinde çıkardığı Drox Operative isimli oyunun devamı niteliğinde olan oyun sevenlerine aksiyon dolu bir oyun vaat ediyor.

Meizu’dan Yeni Kablosuz Kulaklık

Çinli cep telefonu üreticisi Meizu yeni kablosuz kulaklık tanıtımı yaptı. Tasarımıyla göze hitap eden kablosuz kulaklığın kişilere 17 saatlik kullanım sunması dikkat çekiyor. Bu kullanımı ise 900 mAh’lık bataryasıyla sağlıyor.

İlginizi Çekebilir