21
Pzt, Haz
28 Yeni Haber

Yerli Üretim Dizel Honda Civic'in Fiyatı Belli Oldu

Yerli Üretim Dizel Honda Civic'in Fiyatı Belli Oldu

İş Dünyası

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen dizel motora sahip Honda Civic Sedan’ın tanıtımı lansmanı yapıldı.

Lansmanda en dikkat çeken konu aracın fiyatı oldu. Japonya’nın dev otomotiv firmalarından biri olan Honda, Türkiye’de üretilen dizel motora sahip Civic Sedan model araçları Antalya’da gerçekleştirilen basın etkinliği ile takip duyuruldu. Bu etkinlikte duyurulan Civic’lerin son derece sessiz çalıştığı vurgulanırken, benzinli olan rakiplerinin yanında son derece tatmin edici özelliklere sahip olduğu vurgulandı.

Aracı teknik özellikleri; 1.6 litrelik dizel bir motora sahip olan Civic Sedan 4.000 d/d’de 120 beygir güç üretiyor ayrıca 2.000 d/d’de 300Nm tork üretebiliyor. 100 Kilometre’de ortalama 3.2 litre yakıt tüketen aracın emisyon değerleri ise 100 Kilometrede 91 gram.

Civic Sedanlar ilk olarak 6 ileri manuel şanzıman ile daha sonra ise 9 ileri otomatik şanzımanlı versiyonları satışa sunulacak. 9 İleri otomatik şanzıman olan Civic’in ise Hatchback gövde seçeneği de olacağı belirtildi. Otomatik şanzımanlı Civicler’in satışına ise Temmuz ayında başlanması planlanıyor.

Dizel Honda Civic Sedan’ın ‘Elegance’ donanım paketli fiyatı 121.000 ₺’den başlayan fiyatlarla satışa çıkması beklenirken ‘Executive’ donanımlı paketi ise 130.000 ₺'den başlayan fiyatlar ile kullanıcılar ile bulaşacağı söylendi.

İlginizi Çekebilir