01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Yerli Otomobil Cenevre Fuarına Misafir Olacak

Yerli Otomobil

İş Dünyası

Bu yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarında kameralara takılan OGG Koordinatörü Metin Sancar yerli yapım otomobil ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Yapılacak olan yerli otomobil sadece iç pazarı değil aynı zamanda dış pazarı da ilgilendirecek çünkü her iki pazar için de yüksek hedefleri bulunuyor. OGG (Ortak Girişim Grubu) Koordinatörü Metin Sancar mevcut durumu analiz etmek ve proje ile alakalı toplantılar yapmak üzere fuara katıldı.

Fuar süresince gazetecilerin sorularına maruz kalan ve kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Sancar otomobil ile alakalı bir fuara ilk kez katıldığını vurgulayarak;

 “Bugüne kadar hep havacılık ve savunma sanayi fuarlarında yer alıyordum. Bu iki teknoloji çok gelişti ve bununla birlikte otomotiv sanayisi de oldukça gelişmiş duruma gelmiş havacılığı aratmıyor.”

Cümlelerini kullanarak bazı noktaların da altını çizdi:
Aracın gelecek yıl düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında yer alacağını belirtti. 1 Şubat tarihi ile görevine başlayan Sancar Nisan ayı itibari ile şirketin kurulmasından sonra işlerin daha da hızlandırılacağını söyledi.

Yerli otomobilin ise %100 elektrikli olacağını ve üç farklı modelinin olacağını belirtti hatta bu 5’e kadar çıkabilirmiş. Sancar sözlerini şu cümleler ile sonlandırdı ; “Konvansiyonel motor hiçbir şekilde düşünülmüyor ve proje tamamen sıfırdan olacak yani hazır yada başka prototipler kesinlikle kullanılmayacak.”

İlginizi Çekebilir