27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Yeni girişimcilere yeni kredi müjdesi

Yeni girişimcilere yeni kredi müjdesi

İş Dünyası

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Genç girişimcilere yönelik yeni destek.

Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank Kosgeb üzerinden 50 bin TL'lik kredi müjdesini açıkladı. Yaklaşık 2 ay içerisinde gelmesi beklenen kredi tüm girişimcilere heyecan vermeye başladı. Sanayi Bakanı Mustafa Varank en son verilen kredilerden olumlu sonuçlar alındığını ve yeni kredi verilecek girişimcilerin eğitim düzeylerinin belirleyici olacağını söyledi. Varank bu kredilerden çok büyük umudum var dedi. 

Varank gençlerden umutlu.

Genç girişimcilerin bu ülkenin geleceğini belirleyecek insanlar olduğunu söyleyen Varank bu seneden sonra verdiğimiz kredilerden çok büyük olumlu sonuçlar bekliyoruz. Geçmişte kullanılan kredilerin tarım ve hayvancılığa yönelik olarak kullanıldığını söyleyen Varank teknoloji ve internet ortamında tarımdan çok daha büyük gelir imkanları bizi bekliyor. Tarım ve hayvancılığı da boş bırakmayacaklarını belirten Varank: "Bu konu üzerinde de sanayi örgütlerimizden çok büyük katkı gördük ve görmeye devam edeceğiz."

Tarım ve Hayvancılık bakanlığınında önümüzdeki aylarda genç girişimciler için bir kredi programı paylaşması olası bir durum. Çünkü geçtiğimiz senenin bu dönemlerinde açıklanan kredi haberi herkesi mutlu etmişti. Bu sefer yapılacak olan teklifin daha da fazla kullanıcı sayısına ulaşacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir