19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Volkswagen Türk Yöneticiyle mi Çalışacak?

Volkswagen Türk Yöneticiyle mi Çalışacak?

İş Dünyası

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Türkiye'de Fabrika kurma hazırlığında. Volkswagen, son gelen haberlere göre rakibi olan BMW'nin ABD'deki Satın Alma Direktör Yardımcılığı görevini yürüten Murat Aksel'i transfer etmeye çalıştığı bildirildi.

Alman devi Volkswagen Group, yeni fabrika için ilk adımı atarak Volkswagen Turkey isimli şirketi resmi olarak kurmuştu. Fabrika alanı için ise Manisa'yı seçen Alman Volkswagen'den şimdi yeni bir hamle daha geldi. Volkswagen'in, rakibi BMW'nin ABD'deki önemli koltuklarından birinde oturan Murat Aksel'i transfer etmeye hazırlandığı ortaya çıktı. 2020 yılında Aksel'in, Volkswagen merkezindeki Binek Araçları Satın Alma Başkanlığı görevine getirileceği konuşuluyor.

Alman basının da çıkan haberlere göre Volkswagen CEO'su olan Herbert Diess, transfer atağına devam ediyor. Diess'in en son BMW ABD yöneticilerinden biri olan Murat Aksel'in transferi için hazırlık yaptığı iddiaları gündemde yer alıyor.

Murat Aksel İstifamı Etti?

BMW'ye istifasını verdiği iddia edilen Murat Aksel'in, 2020 yazında Wolfsburg kentine taşınarak, Volkswagendeki başkanlık görevine başlayacağı gün bekleniyor. Ancak bu konuyla alakalı BMW tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Türkiye Fabrikası İçin Resmi Açıklama Ne Zaman?

Volkswagen, yeni fabrika yatırımına yönelik Türkiye'yi seçerek, Türkiye birimini de kurmuştu. Ancak Barış Pınarı Harekâtıyla Alman devi yatırım kararı için askıya alma işlemi yapsa da VW üst yöneticilerinden biri olan Andreas Tostmann, yatırım amacıyla yeni bir yer aramadıklarını açıkladı. Bu gelişmeler sonrası önümüzdeki günlerde VW'den resmi yatırım açıklaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir