21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Ünlü İş İnsanının Fetö Gözaltısı

Ünlü İş İnsanının Fetö Gözaltısı

İş Dünyası

Palmali grubu kurucusu olan Azeri kökenli Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, bu sabah İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bu soruşturma kapsamında şüpheli iş insanının evinde arama yapıldı.

Ev Araması

Haberlere göre İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gözaltına aldığı iş insanının evinde arama yapıldı.

Mubariz Mansimov Hakkında

Mubariz Mansimov, 22 Mart 1968 tarihinde Bakü'ye bağlı masallı köyünde doğdu. Mubariz Mansimov'un 6 kız ve 2 erkek kardeşi var. Gençlik döneminde Azerbaycan'ın Rusya'ya bağlı olduğu dönem Rus ordusunda yüzbaşı olarak görev yaptı.

Sonrasında ordudan 3 arkadaşı ile birlikte ayrıldı ve şirket kurdu. Böylece ticari hayata başlamış oldu. Ticari pazarını Türkiye olarak seçen Mubariz Mansimov, Palmali otelcilik turizm ve acentelik şirketini kurdu. 2007 yılında ise Tük vatandaşı oldu. Böylece Gurbanov soy adını aldı. Bu ünlü iş insanın Türkiye'de 3 bine yakın çalışanı bulunuyor.

Aynı zamanda dünyada ise 65 bin kadar çalışanı var. Ayrıca bu iş insanının Palsüt adlı bir şirkette yüzde 65 ortaklığı bulunuyor. Ve de Lena Line adlı Rusya'da faaliyet gösteren şirketi de var. Mubariz Mansimov, 2000 yılında Tamara Gurbanoğlu ile evlendi ve 2014 yılında boşandı. Bu evlilikten 3 çocuğu var. 2017 yılında ise Ulviye Gassimova ile evlenmiştir. Ünlü iş adamının Fetö sebebiyle gözaltına alınmasına karar verildi ve evinde arama yapıldı.

İlginizi Çekebilir