21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Twitter İlk Defa Kârlı

Twitter İlk Defa Kârlı

İş Dünyası

Yaklaşık 4 yıl önce halka arzı gerçekleşen Twitter ilk kez karlı bir çeyrek geçirdi. Şirket 2017'nin dördüncü çeyreğinde 91 Milyon Dolar kar açıkladı. CEO Jack Dorsey'in Şubat 2016'da yatırımcılara söylediği hedefi gerçekleştirmiş oldu. 

Aylık kullanıcı artışı sabit kalan twitter geçen yıl son çeyrekte olduğu gibi bu yıl da aylık 300 milyon aktif kullanıcıya sahip. Ancak günlük aktif kullanıcı sayısında %12 gibi bir artış göstermiş durumda. Dorsey yaptığı açıklamada ; son çeyrekte gösterilen ivme yılı güçlü bitirmelerini sağladığını belirtti. "2017'de yaptığımız düzenli ilerlemeden gurur duyuyoruz, önümüzdeki yolda daha iyi olacağına eminim" dedi. 

 

İnsanların Twitter'ı gündemde neler olduğunu görmek için kullandıklarını ve bu noktada canlı yayın özelliğinin öneminin çok büyük olduğunu belirtti. Canlı yayın ile etkileşimin artırıldığını bu yüzden önümüzdeki dönemlerde canlı yayın kullanımını gerçek olaylara doğru genişletmek istediklerini belirtti. 

Twitter için, istismar hala önemli bir tartışma alanı. Şirket geçen yıl kullanıcıların kimi ve neyi gördüklerini kontrol etmeye yönelik yeni araçlar ekledi ve daha fazla kullanıcıyı yasaklamış olmasına rağmen bu anlamda her geçen gün kötüye kullanım bildirimleri artıyor. Twitter, geçen sene konuşma özgürlüğü konusundaki kararlılığını zedeleyen fakat kişisel haklar anlamında çok önemli olan konuda tutumunu gösterdi. Artık, Twitter platformundaki kullanıcı davranışları izleniyor ve kullanıcıları nefret dolu konuşmalar dolayısıyla yasaklıyor.

İlginizi Çekebilir