28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Toyota Araç Satışı Yapmayacak

Toyota Araç Satışı Yapmayacak

İş Dünyası

Toyota firmasının yönetim kurulu başkanı koronavirüs nedeniyle üretimlerin durduğunu ve bu süreçte araç satışlarının yapılamayacağı açıklaması yaptı. Kurul başkanı Ali Haydar Bozkurt yaptığı açıklamada ellerinde kalan araç sayısının 400 adetle sınırlı olduğunu ve bu sınırın firma için çok düşük olduğunu söyledi. Ancak bunun için yapacakları bir şey olmadığını tüm dünyada otomotiv firmalarının üretimlerinin durduğunu belirtti. Şu an firmaya bağlı olar bayilerinin de araç satışı değil daha çok servis hizmetlerine devam ettiklerini dile getirdi.

Acele Kararlara Gerek Yok

Ali Haydar Bozkurt yaşanan salgın ve kriz sebebiyle otomotiv alanında ve diğer alanlarda çalışmalar yapan firmaların durum karşısında acele kararlar almalarına gerek olmadığını anlattı. Ancak buna rağmen en kötüsünü düşünerek harekete geçmeleri gerektiğini ifade etti. Yaşanan salgına karşın insanların Kurtuluş Savaşı’ndaymış gibi başarıya ulaşacaklarına inancının olduğunu anlattı.

Dert Otomotiv Değil

Otomotiv firmasının yönetim kurulu başkanı ve CEO'su olarak açıklamalarda bulunan Ali Haydar Bozkurt şu an Türkiye ve Dünya’nın içinde bulunduğu durumda derdin otomotiv olmadığını belirtti. Devletten sektör için talepte bulunmanın yanlış olduğunu ve otomotiv sektörü için yapılabileceklerin salgın sonrasında konuşulması gerektiğini vurguladı. Devletin ve insanların virüsün atlatılması sonrasında iş birliğiyle yaralarını saracaklarına inandığını ve insanlığın önünde uzun bir yol olduğunu ifade etti.

İlginizi Çekebilir