27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Sony Elektrikli Otomobili Sony Vision-s İncelemesi

Sony Elektrikli Otomobili Sony Vision-s İncelemesi

İş Dünyası

Dünyanın en büyük Elektronik fuarlarından olan CES bu hafta gerçekleşiyor. Bir çok teknoloji devinin katıldığı fuarda Sony, PlayStation5 bekleyenlere büyük bir sürpriz yaparak elektrikli otomobilini tanıttı. Ülkemizde yerli otomobilin heyecanı devam ederken, dünya devlerinin de bu gibi atılımları henüz yapıyor olması, yerli otomobil girişiminin zamanlama olarak ta mükemmel olduğunu görebiliyoruz.

Sony Elektrikli Otomobilini Sony Vision-s İsmi İle Tanıttı

Lansman da Vision-s ismini kullanan Sony firması marka model olarak mı yoksa lansman için mi bu adı kullandıkları konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Tasarım olarak yine geleceğe yönelik çizgiler kullanılan Sony’nin elektrikli aracı sedan bir tasarım olup SUV modellere göre daha minimal olarak tasarlanmış görünüyor.

Sony -Vision-s Ön Tasarım

CES 2020 Fuarına Damga Vuran Bu Tanıtımın Detayları

Araç yüzde yüz elektrikli olarak tasarlanmış olup ön ve arka kısmında kullanılan çizgiler bir hayli dikkat çekici, bu çizgilerin gündüz led farı ve arka stop lambası olarak kullanılacağı henüz netlik kazanmamış. Tasarımda kullanılan çizgiler aracın direksiyonuna da şık bir şekilde yerleştirilmiş. Ön tarafta her ne kadar içten yanmalı motor kullanılmasa da havalandırma ızgarası konulmuş. Bu ızgara tasarımı araca agresif ve spor bir görünüm kazandırmış. Aracın kapı açma mandalları altına yerleştirilen led aydınlatmalar sürüş sonrası aracın dışında yürüyüş aydınlatması sağlıyor. İçeride yerli otomobilde de karşılaştığımız soldan sağa tek parça panaromik bir dijital ekran görülüyor. Dikiz aynası yeni modellerde ki gibi dijital olarak tasarlanmış ve panaromik ekranın sağ ve sol kısmında devam ederek daha uzun bir görünüm sağlamış. Boydan boya yapılan cam tavan iç hacim konuşunda geniş bir hava kazandırmış.

Sony -Vision-s Arka Tasarım

Sony Sensör Üreticisi Olarak Otonom Sürüş Konusunda İddialı

Piyasadaki birçok akıllı telefon ve elektronik cihaza sensör üretimi yapan Sony firması, bu alandaki tecrübesini otonom sürüş için kullanılan araç dışı sensörlere aktarmış ve bu konuda öne çıkacakları konusunda gerçekten iddialı. Lidar ve radar sensör üretimi yapan firması cmos sensörler konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip.

Sony -Vision-s DireksiyonTasarım

Günümüzde elektrikli otomobil üretimini artıyor olması karbon salınımı konusunda duyulan endişelere bir nebze olsun su serpiyor. Bu konuda birçok firma aynı atılımları gerçekleştirecek ve içten yanmalı motorlar tarihe karışacak gibi görünüyor.

Sony -Vision-s Yan Ayna Tasarım

İlginizi Çekebilir