20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Sinop'ta Belarus ve Türklerin Ortak Fabrikası

Sinop'ta Belarus ve Türklerin Ortak Fabrikası

İş Dünyası

Türkiye ve Belarus ortaklığı sayesinde yapılan yatırımlar ile bir fabrika açıldı. Yatırımların değerinin ortalama 5.5 milyon TL olduğu bilgisi de paylaşıldı. Oyuncak yapımında etkin olarak rol alması beklenen fabrikanın Organize Sanayi'de açılması da dikkatlerden kaçmadı. İstihdam açısından da bölge için olumlu dönüşlerin yaşanması bekleniyor. İlk olarak 120 kişi olarak başlanan fabrika çalışan sayısının zaman içinde 1200 kadar olması beklentiler içinde yer alıyor.

İç İşleri Bakanı Yardımcısı

İç İşleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy tarafından açılışı yapılan fabrika için yapılan konuşmada dünyanın ender güvenli ülkelerinden bir tanesi olan Türkiye için yatırımların ne kadar önemli ve gerekli olduğundan bahsedildi. Yapılan yatırımlar sayesinde gelişmelerin arttığından da bahsedildi. Bugüne kadar yatırım yapan hiç bir ülkeyi mahcup etmedikleri ve bu kez de aynı şekilde olacağını dile getiren bakan yardımcısı ardından açılışı tamamladı.

Oyuncaklar ile Sevgi

Bakan yardımcısı aynı zamanda tüm dünyada var olan terörist durumlarına karşıt bir şekilde dünya çocuklarına sevgi ve oyuncak üreteceklerini de dile getirdi. Yatırımların bu anlamda da oldukça önemli olduğundan bahseden bakan yardımcısı Ersoy bu yatırımlar için de ortaklara teşekkür etmeyi unutmadı. Açılışa vali, vali yardımcısı başta olmak üzere bölgedeki tüm resmi yetkililerin katılması da dikkat çekti. Fabrikanın oldukça büyük bir alana yapılmış olması da olumlu yorumlar aldı.

İlginizi Çekebilir