28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Patrondan Çalışanlarına 50 bin Dolarlık Yılbaşı İkramiyesi

Patrondan Çalışanlarına Yılbaşı İkramiyesi

İş Dünyası

ABD merkezli bir emlak şirketi yeni yıl için düzenlenen partisinde çalışanlar hayatlarının en büyük süpriz ve hediyelerini aldılar. Patronları tarafından dağıtılan kırmızı zarfların içinde 50 bin dolarlık ikramiye hediyesi bulunmaktaydı. Çalışanlar şaşkınlıklarını gizleyemeyerek durumu şaka zannetseler de hayatlarının en büyük hediyelerini almış bulundular.

Uluslararası komuoyunun gündemine bomba gibi oturan olay ABD'nin Maryland eyaletine bağlı bulunan Baltimore kentinde gerçekleşti. Kent'de faaliyet gösteren St. John Properties adındaki emlak şirketi her yıl düzelediği yeni yıl partisini gerçekleştirdi.

Parti salonuna girerken her bir çalışanın isminin yazılı olduğu zarflar tek tek kişilere dağıtıldı. Zarfların denildiği zaman açılması gerektiği söylenerek parti devam etti. Partinin ortasında patronları Edward St. John sahneye çıkıp çalışanları için en iyi dileklerinde bulunarak yeni yıllarını şimdiden kutladı. Daha sonra ellerinde bulunan kırmızı zarfları açmalarını istedi.

Heyecan içinde 198 çalışan ellerinde bulunan zarfları açtılar ve gördükleri karşısında şok oldular. Her bir çalışan için zarfların içinde 50 bin dolarlık ikramiye bulunuyordu. Toplam ikramiye tutarı 10 milyon doları bulan ikramiye vermiş oldu. Çalışanlar büyük şaşkınlık ve duygu dolu anlar yaşadılar.

"DÜMENDE BEN VARIM AMA GEMİYİ ÇALIŞTIRAN ONLAR"

Yaşanılan bu güzel olayın ardından basın açıklaması yapan Edward St. John, "Ben kutlama yapmak istiyordum ve insanların yaşamlarında bir fark yaratmak istiyordum. Geminin dümeninde ben varım ama gemiyi çalıştıranlar onlar" ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilir