19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Otomobil Fabrikasının Kurulacağı Gemlik’te İmar Değişikliği

Otomobil Fabrikasının Kurulacağı Gemlik’te İmar Değişikliği

İş Dünyası

Yerli otomobil fabrikasının Gemlik’te kurulacağı açıklanmıştı. Gemlik’in belediye başkanından yapılan açıklamaya göre 1 milyon metrekare alana kurulacak olan fabrika için imar planlarında değişiklikler yapılacak. 2022’de araçların piyasaya çıkması beklenirken yapılacak olan imar değişikliklerinin tüm partilerin destek vermesiyle meclisten geçmesi bekleniyor.

Belediye başkanının yaptığı açıklamaya göre askeri alanın 4.5 milyon metrekare olan alanının bir milyonluk kısmına fabrika kurulacak. Belediye başkanı konuşmasında bu alanın askeri alanlıktan çıkarılıp sanayi alanına çevrilmesi isteniyor. Gemlik’teki yatırım için yapılacak imar değişikliğinin sağlanmasının hemen ardından inşaat projeleri de başlanacak.

Fabrika Yeni İş Kapısı Sağlayacak

İlçelerinde 9800 kişinin işsiz olduğunu belirten belediye başkanı, kurulacak olan fabrikanın şehirleri için de umut olacağını belirtti. Fabrikada çalışacak olan vatandaşların eğitilmesi için şimdiden çalışmaların başlanabileceğini belirten başkan konu ile ilgili TOGG ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Fabrikanın açılmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu aktaran başkan buna rağmen imar planı değişikliklerinin zorunlu olduğunu da belirtti. Başkan konuşmasında ayrıca şehirde doluluk oranlarının yüzde 95’e ulaştığını da ekledi.

İlginizi Çekebilir