19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Olay TV ve Olay FM'de Hüzünlü Son

Olay TV ve Olay FM'de Hüzünlü Son

İş Dünyası

Bursa'nın önde gelen iş adamlarından eski bakan Cavit Çağlar'a ait olan Olay TV ile Olay FM'in yayın hayatları sona erdi. Radyo ve TV'de çalışan 35 kişide işsiz kaldı.

Bursa'nın en ünlü iş adamlarından biri olan ve bir dönem devlet bakanlığı da yapan Cavit Çağlar tarafından 19 Aralık 1994 tarihinde Bursa'da kurulan Olay TV ile hemen bir yıl sonrası 1995'de kurulan Olay FM'in yayın hayatları sona erdi. Bu kurumlarda çalışan ve işsiz kalan 35 kişi ise, son kez bir araya gelerek Olay Medya Center'ın önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Olay Gazetesi Devam Ediyor

Daha Önce Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Olay Gazetesi'nin 30 Eylül itibariyle yayın hayatını bitireceği iddialarına karşın Olay Gazetesi'nin yayın hayatını şimdilik sürdüreceği bilgisi alındı.

Bir dönem Bakanlık yapan ünlü iş adamı Cavit Çağlar'ın Bursa'da kurduğu Olay Medya Grubu içerisinde Olay TV, Olay Gazetesi ve Olay FM bulunuyordu. Cavit Çağlar 1987 yılında önce Olay Gazetesini kurmuştu.

Eski Bakan Cavit Çağlar

Cavit Çağlar, Bursalı ünlü iş adamı, eski Bursaspor Kulübü Başkanı ve eski Devlet Bakanı'dır. Nergis Holding'in sahibi olan Cavit Çağlar ayrıca Bursa'da yayın hayatına devam eden Olay Medya Grubunun da sahibidir. Doğru Yol Partisi içerisinde siyaset yapan Cavit Çağlar, 1991 ile 1992 yılları arasında Hazine'den sorumlu Devlet Bakanı sıfatıyla görev almıştır.

İlginizi Çekebilir