19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Mothercare İflas Başvurusuna Hazırlanıyor

Mothercare İflas Başvurusuna Hazırlanıyor

İş Dünyası

İngiltere'nin en ünlü bebek malzemeleri perakendecilerinden biri olan Mothercare'in iflas başvurusu için hazırlıklar yapmaya başladığı bilgisine ulaşıldı. İngiliz dev şirket iflas sonrası mağazalarını kapatırsa toplam 2 bin 500 şirket çalışanının işsiz kalması bekleniyor.

Bebek malzemeleri konusunda perakendeci olarak çalışan ünlü Mothercare şirketinin İngiltere'de bulunan 79 mağazasına karşın kar edemediği, yaşadığı bu sorun nedeniyle şirketin iflas başvurusu için hazırlıklara başladığı öğrenildi.

Şirketin iflas kararı sonrası İngiltere'de bulunan mağaza ve işletmelerini kapatması durumunda toplamda 2 bin 500 şirket çalışanının işten çıkarılacağı tahmin ediliyor

Şirket Halen Bir Alıcı Bulamadı

Ünlü Mothercare'in İngiltere dışında bulunan mağazaları, bu yıl Mart ayı itibariyle toplam da 36,3 milyonluk bir zarar yazmıştı. Dev şirketin, İngiltere'de bulunan mağazalarını satabilmek amacıyla uzun zamandır görüşmeler yaptığı fakat şu ana kadar mağazalarına bir alıcı bulamadığı da gelen haberler arasında yer alıyor.

İngiltere'de Bulunan Perakende Şirketleri İflas Açıklıyor

İngiltere'de son dönemlerde yükselen ekonomik risklerin fazlalığı ve tüketici kesimin taleplerinde meydana gelen değişiklikler sebebiyle ülkedeki en önemli perakende zincirleri önlemler alıyorlar.

Bu kapsamda mağaza kapatma, işten çıkarma gibi önlemlere başvuran şirketler son çare olarak da iflaslarını açıklamak zorunda kalıyor. İflas eden ünlü İngiliz şirketleri arasında elektronik ürün perakende zinciri Maplin, dev oyuncak firması Toys R Us, halı perakendecisi olan Carpetright şirketi ve tanınmış şef Jamie Oliver'e ait 25 restorandan oluşan zincirde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir