06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Mobius Yatırımlar İçin Türkiyeyi İşaret Etti

Mobius Yatırımlar İçin Türkiyeyi İşaret Etti

İş Dünyası

Türkiye birçok farklı kuruluş ve farklı iş sahalarında üretim yapan şirketler için önemli pazarlardan birisidir. Bunu sadece ülkemizdeki şirketler ile ilgili olarak değil tüm yurt dışı şirketleri ile ilgili de düşünebiliriz. Çünkü dünyanın en önemli teknoloji yatırımcılarından birisi olan ve başkanlığında da Mobius'un bulunduğu şirketin Türkiye'ye olan ilgisi devam edecek gibi duruyor. Yaptığı açıklamalara göre görüşmelerin hala daha devam ettiği ve yatırımların devam edeceğine işaret ediyor.

Teknoloji Şirketleri

Günümüzde özellikle de teknoloji şirketlerinin yatırımları ülkeler için oldukça önemlidir. Çünkü değişen ve gelişen dünya düzeninde var olabilmek için kesinlikle teknolojinin hayatımıza hızlı bir şekilde girmesi gerekiyor.

İşte bu şirketlerin öncülüğünü yapan bu şirketin yöneticisi olan Mobius'da bu konuda Türkiye'nin gayet güvenli bir yatırım yeri olduğunu ve risklerin sadece burada değil aynı zamanda da Amerika Birleşik Devletleri için de geçerli olabileceğini söyledi.

Ülkemizin özellikle de 2020 yılında önemli gelişimlere tanıklık edeceği konusunda tahminlerini açıklayan yönetici ayrıca Türk parasının da eski formunu yakalayacağını ve tekrar yükselişe geçeceğini açıkladı. Bu da ülke için yatırım konusunda olumlu mesajlara sebebiyet veriyor.

ABD Ve Çin Savaşı

ABD ile Çin arasındaki ticari savaşın ülkeye yarar sağlayacağı hakkındaki konuda da açıklamalar yapan ve bu konuda oldukça olumlu düşündüğünü açıklayan yönetici Çinli yatırımcıların ülkede yatırım yapmaya başlaması ve bu sayede de ülkenin bu rekabetten oldukça fazla bir şekilde kar edebileceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir