28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

MIT Energy Initiative Konferansının Ana Teması Belli Oldu

MIT Energy Initiative Konferansının Ana Teması Belli Oldu

İş Dünyası

MIT Energy Initiative'in Teması "Dekarbonizasyon" Oldu! Dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında yer alan Massachusetts Institute of Technology (MIT) enerji sektörüne yeni bakış açıları kazandırmaya devam ediyor. Bu yıl ABD'de bir yenisi düzenlenen MIT Energy Initiative'in Yıllık Araştırma Konferansının ana teması "Dekarbonizasyon" oldu.

Konferansa ülkemizi temsilen katılan Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, enerji sektörünün teknolojik gelişmeleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Boston kampüste düzenlenen konferansa alanında başarılı çalışmaların altına imzasını atan; akademik göreviler, iş dünyasından yetkililer ve politikacılar katıldı.

Gelecek Hedefleri İçin Üçlü İşbirliği

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler yaptığı açıklamada; demir&çelik ve çimento sektörlerindeki enerji tüketimi hakkında tespitlerde bulundu. Küresel büyüme talebi devam ederken alınacak tedbirler hakkında önerilerini konferans katılımcılarıyla paylaşan Zaimler, piyasaları etkileyen sinyaller hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Dekarbonizasyon odaklı akademik çalışmaların gelişmekte olan pazara katkısına dikkat çeken Kıvanç Zaimler, ülkemizin bu alanda sahip olduğu potansiyelin de altını çizdi. Çelik ihracatından dünya 6'sı ve çimento üretiminde dünya 4'sü olan Türkiye, sanayideki enerji tüketiminin azaltılmasına yönelik olarak şirket politikalarını geliştirdiklerini paylaştı.

Küresel Enerjide Dönüşüm Sinyali

Küresel enerjide dönüşüm çalışmalarını ortaklarla birlikte geliştiren Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın da desteğiyle devam eden somut projeler, Türkiye'nin sektöre liderlik edecek konuma gelmesi için büyük bir özveri, istikrar ve vizyonla devam ettirileceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir