20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Lunch Box Zincir Restoranları İflas Etti

Lunch Box Zincir Restoranları İflas Etti

İş Dünyası

İstanbul merkezli bulunan ünlü restoran zinciri Lunchbox'ın iflası ortaya çıktı. Bu restoran zincirine sahip olan Şef Gıda Restoran İşletmeleriyle birlikte Dünya Mutfağı Gıda Sanayi şirketinin konkordato talebinde bulunduğu Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesince, her iki şirketin de iflas ettiğine karar verildi. Bu karar sonrasında ise onbir şubesi bulunan işletmenin tasfiye süreci başlamış oldu.

İflas Ortaya Çıktı

Ünlü meyhane ve restoran zinciri Lunchbox'ın iflas ettiği meydana çıktı. Bu markanın sahibi konumunda bulunan Şef Gıda Restoran İşletmeleri Limited Şti. ile Dünya Mutfağı Gıda Sanayi Limited Şti. hakkında ticaret mahkemesince iflas kararı verilmiş olduğu öğrenildi.

Bu iflas kararı sonrası Lunchbox ile beraber şirket bünyesinde yer alan meyhane zinciri Dudakpayı yönünden de tasfiye sürecinin başlamış olduğu gelen haberler arasında.

Konkordato Talebine Ret

Her iki şirketinde konkordato talepli başvuruları Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından verilen karar ile reddedilirken, şirketlerin iflasına karar verildi. 2001 yılı içerisinde Şef Gıda Restaurant işletmelerince kurulan Lunchbox, zincirin ilk şubesini de İstanbul Güneşli'de faaliyete geçirdi. 2003 senesinde Galeri AVM'de ikinci şubeyi kuran işletme, daha sonra da AVM odaklı olarak büyümesine devam etti.

Lunchbox'ın büyüme modeli ise franchise modeli ile gerçekleşti. Bir zincir haline gelen Lunchbox'ın halen 11 şubesi bulunurken, aynı işletme bünyesinde yer alan Dudakpayı meyhanede ise 5 şube bulunuyordu.

İlginizi Çekebilir