20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Koronavirüs İçin Yaptığı Ürün Kapış Kapış Gidiyor

Koronavirüs İçin Yaptığı Ürün Kapış Kapış Gidiyor

İş Dünyası

Tokat'ta bulunan bir tekstil fabrikası giysi üretimlerini durdurarak koronavirüsten korunabilmek için medikal özellikli tulum üretmeye başladı. Bu tulum için bir milyonluk bir talep gelmesi sonrası fabrika çalışan sayısını iki kat arttırdı.

Vardiya Sayıları Arttı

Çin'den tüm dünyaya yayılan ve Antartika kıtası dışında diğer tüm kıtalarda görülen koronavirüs nedeni ile başta maske olmak üzere önlük ve tulum tarzı medikal ürünlere yönelik talep patlaması yaşanıyor.

Bu kapsamda Tokat Turhal'da daha önce ceket, pantolon ve kaban üretimi yapan tekstil fabrikası da tulum üretimine başladı. Bir milyon talep olması üzerine fabrikada çalışan sayısı arttığı gibi vardiyalar da arttı. Günde bin adet üretim yapan fabrika siparişlere yetişmekte zorlanıyor.

Bir Çok Ülkeden Talep

İşletmenin Genel Müdürlüğü yapan İsa Aktaş, Çin'de çıkan virüs sonrası, tulum üretimine başlayarak Çin'e göndermeye başladıklarını ancak son günlerde Avrupa'da ki çeşitli ülkelerden firmalarına yoğun talep geldiğini, kendilerinin işçi, vardiya ve makine sayılarını arttırarak bu yoğun talebi karşılamaya çalıştıklarını beyan etti.

İlginizi Çekebilir