28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Koç Holding'den Görüşmeler Sürüyor Açıklaması

Koç Holding'den Görüşmeler Sürüyor Açıklaması

İş Dünyası

Koç Holding'den yapılan açıklamada, Yapı Kredi Bankası hissedarı Unicredit'in kendi hisselerini sattığı şeklinde çıkan haberler yalanlandı. Açıklamada, Unicredit ile yapılan görüşmelerin sürdüğü ve henüz daha alınmış bir karar bulunmadığı duyuruldu.

KAP Açıklaması

Koç Holding tarafından, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında Koç Holding müşterek yönetimli ortaklıklarından olan Koç Finansal Hizmetler'in (KFS) hisselerinin tümünün iş ortaklığı bulunan Unicredit'ten satın alınmak suretiyle Yapı Kredi Bankasın'da çoğunluk hissenin Koç Holding'e geçişi ve iş ortaklığının bitişi şeklinde bazı haberler yer aldığı hatırlatıldı.

Konuyla ilgili daha önce de gerçekleştirilen açıklamada değinildiği üzere, Koç Holding portföyünde bulunan şirketlerle alakalı hissedarlık alternatiflerinde değerlendirilme yapılmasına yönelik görüşme ve çalışmaların her zaman için yapıldığı da belirtildi.

Görüşmeler Sürüyor

Reuters haber ajansı, Yapı Kredi'de yüzde 50 oranında hissesi bulunan Unicredit'in bunları satmak suretiyle Türkiye'den çıkacağını duyurmuş ve Unicredit hisselerinin tamamını ise Koç Holding'İn alacağını iddia etmişti.

Koç Holding açıklamasında ise "pay alımı da dahil olmak üzere YKB ve KFS ortaklık yapılarında yeni yapılandırılmaya yönelik olarak görüşmelerimiz Unicredit ile devam ediyor ancak konuya dair olarak şu ana kadar bir yönetim kurulu kararıysa alınmamıştır. Bu sebeple kamuya yönelik açıklama gerektirecek bir gelişme de bulunmamakta olup, bu açıklama ise yatırımcılarımızdan bize ulaşan sorular neticesi yapılmıştır." denildi.

İlginizi Çekebilir