27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Karsan’ın Üretime Başlayacağı Açıklandı

Karsan’ın Üretime Başlayacağı Açıklandı

İş Dünyası

Türkiye’de bulunan otomotiv şirketlerinden birisi olan Karsan koronavirüs sebebiyle üretime ara vermişti. Ancak şirketin üretime tekrar başlayacağı açıklandı. Şirketin üretime tekrar başlama tarihi olarak ise 20 Nisan tarihi belirlendi.

Şirket Ceo’su Detayları Anlattı

Üretime tekrar başlayacağı açıklanan Karsan’ın üretime başlamasıyla ilgili detayları şirket ceosu anlattı. İsminin Okan Baş olduğu öğrenilen ceo salgına karşı üretim tesisinde gerekli önlemleri aldıklarını ve şirketin üretiminin kısmi olarak başlayacağının bilgisini verdi. Ayrıca Baş üretim kısmi olarak başlayacağı için belirli günlerde yapılacağı ve çalışan sayısının da günlere bölüneceği bu sayede de salgına yakalanma riskinin azaltılacağını belirtti. Şirket olarak Türkiye ekonomisine önem verdikleri için üretime devam etme kararı aldıklarını anlattı.

Üretime 1 Nisan Tarihinde Ara Vermişti

Ağır ticari araç ile hafif ticari araç üretimini yapan Karsan firması salgın sebebiyle yaptığı üretime 1 Nisan tarihinde ara vermişti. Verilen aranın üzerinden bir ay geçmeden tekrar çalışılmaya başlanacak olması dikkat çekti. Tedbirlerin alındığı yönünde açıklamalar yapılan şirketin bu konuda ne kadar başarılı olacağı merak edilmeye başlandı.

İlginizi Çekebilir