28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Jet Fadıl'a Mahkemeden Kötü Haber

Jet Fadıl'a Mahkemeden Kötü Haber

İş Dünyası

Kamuoyunda Jet Fadıl olarak bilinen, Fadıl Akagündüz'ün İstanbul Bayrampaşa'daki Caprice Gold projesine para yatıran ve bu sebeple mağdur olan, Olcay Uzun, açtığı davayı kazandı. Mahkeme, Olcay Uzun'un ödediği 120 bin 995'TL'nin faiziyle tarafına ödenmesine karar verdi. Bu karar, Caprice Gold projesinde mağdur olan diğer vatandaşlar için emsal niteliği taşıması bakımından önemli.

Jet Fadıl Yargıdan Kurtulamadı

Hükümet "yeşil sermaye" olarak bilinen çevrelerin dolandırdığı binlerce insanın haklarını aramasını engelleyecek bir yasa üzerinde çalışıyor. Buna karşın, yeşil sermaye mağdurlarına sevindirici haber mahkemeden geldi. Jet Fadıl'ın projesi olan Caprice Gold'a para yatırarak mağdur olan Olcay Uzun, ödediği paranın iadesi için açtığı davayı üç yıl sonra kazandı. Mahkeme, Olcay Uzun'un ödediği 120 bin 995 TL'nin faiziyle ödenmesine karar verdi. Böylelikle Olcay Uzun, 127 bin 813 TL alacak. Bu karar emsal olma niteliği taşıyor.

Dilekçede Kimleri Adı Geçiyor

Olcay Uzun, Caprice Gold projesinde uğradığı zarar için, Fadıl Akgündüz, Avniye Obut, Mehmet Salih Obut, İbrahim Obut ve Caprice Gold şirketine dava açtı. Ayrıca Uzun'un avukatı Acun Papakçı, dilekçesinde, Ahmet Mahmut Ünlü'nün verdiği fetvalardan bahsetti. Buna ek olarak, futbolcular, Tanju Çolak ve Alpay Özalan yine dilekçede adı geçen kişilerdi. Papakçı, Ponzi adlı dolandırıcılık yönteminin kullanıldığını ifade ederek, projede yer alan kişilerin tesadüfen seçilmediğini iddia etti. Mahkeme adı geçen diğer kişiler için davayı reddetti.

İlginizi Çekebilir