06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Girişimcilik Eğitimi Alana Uygun Kredi

Girişimcilik Eğitimi Alana Uygun Kredi

İş Dünyası

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ( TESK ) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada KOBİ'lerin rekabet gücünü arttırmak amacıyla "KOBİ Finansman Destek Programı" hazırlandığını duyurdu.

Vadeye Göre Faiz Oranlarını Açıkladı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOBİ'lerin işletme veya makine teçhizat kredisi alabileceklerini duyurdu. KOBİ'lere yönelik verilecek olan bu krediler "KOBİ Finansman Destek Programı" kapsamında ilgililerine ulaştırılacak.

KOBİ'ler istedikleri süreler dâhilinde 3 yıl süre ile bu hizmetten faydalanabilecekler. Genel Başkan Palandöken yaptığı açıklamada, girişimcilerin 12 aylık vadede sadece anapara ve 3,75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacaklarını duyurdu. Girişimcilerin 18 aylık vade talebinde ise kar payı ödemesi ve faiz oranı 4 olacağı şeklinde açıklama yapıldı.

50 Bin Lira Altında Kredi Alınabilecek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOBİ'lere yönelik sağlanan kredi hizmetinde üst limitin 50 bin lira olduğu bilgisini verdi. "KOBİ Finansman Destek Programı" kapsamında girişimcilik eğitimi alan 70 bin KOBİ'nin bu hizmetten faydalanacağı düşünülüyor.

50 bin lira olarak belirlenen üst limitin ise kişinin özel durumları (engelli, genç, kadın, gazi, şehit yakını gibi) değerlendirilerek 70 bin liraya kadar çıkabileceği söyleniyor.

Başvurular KOSGEB tarafından belirlenen bankalardan birine yapılabilecek. Teminat yönünden sıkıntı çeken KOBİ'ler ise Kredi Garanti Fonu'ndan faydalanabilecekler.

İlginizi Çekebilir