20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

FİNTECH100 Listesinde Türk Şirketi PAPARA

FİNTECH100 Listesinde Türk Şirketi PAPARA

İş Dünyası

2006 yılında BDDK'dan aldığı izinle faaliyete başlayan finansal teknoloji kuruluşu Papara, en yenilikçi finansal teknoloji şirketlerini kapsayan Fintech100 listesine girdi. Uluslararası danışmanlık ve denetim kuruluşu KPMG ile H2 Ventures'in hazırladığı listede dünyanın en yenilikçi finansal teknoloji şirketleri bulunuyor. FİNTECH100 listesinde kendine yer bulan Papara'nın kurucusu Ahmed F. Karslı yaptığı açıklamada; Çalışmalarının karşılığında bu şekilde alabilmenin hem de Ülkesini Ant Financial, Grab, N26, Nubank, Revolut gibi dünyanın en iyilerinin arasında yer alarak temsil edebilmenin tarifsiz bir mutluluk olduğunu belirtti. 2020'de daha iyisini yapabilmek için çalışmaya devam ettiklerini ekleyen Karslı, Ülkemizin gurur duyduğu bir teknoloji girişimi olma konusunda kararlı olduklarını söyledi.

3 Milyon Kişiye 3 milyarlık İşlem

2016 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Papara, nakitsiz topluma geçişte öncü olma hedefi ile yola çıkmıştı. Bu sürede 3 Milyon kullanıcıya aylık 3 milyarın üzerinde finansal işlem hızına ulaştı. Papara hesap sahipleri ise şuanda saniyede 3,5 işlem gerçekleştiriyor.

Asyalı Girişimciler Yine Önde

Hong Kong'ta gerçekleştirilen Fintech haftasında açıklanan Fintech100 listesine yine Asyalı yatırımcılar damga vurdu. Listede Asya bölgesinden 34 girişim kendine yer buldu. Listede yer alan girişimcilere son 12 ayda 18 milyarın üzerinde yatırım yapıldı. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirlen İstanbul Sermaye Piyasa Kongresinde dünyanın en önemli kripto para borsasından biri olan Binance, Papara şirketi ile ortaklığını açıklamıştı. Bu ortaklık ile yatırımcılar Türk parası ile işlem yapabilecek.

İlginizi Çekebilir