20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Dizayn Grup Konkordatodan Çıktı

Dizayn Grup Konkordatodan Çıktı

İş Dünyası

Türkiye'nin dev sanayi şirketlerinden biri olan ve sanayinin can damarlarından birini yöneten Dizayn Grup 2018 yılında konkordato ilan etmişti. Üretime ara verdiği süreçte başarılı bir seyir sergileyerek ve alacaklıları ile ortak iş birliği gerçekleştirerek süreçten çıkmayı başaran şirket üretime yeniden başlama kararı aldı.

2018 yılında ilan ettiği konkordato ile 2020 yılına kadar süreci toparlamak adına zaman elde eden şirket 13 Şubat 2020 yılında gerçekleştirdiği ilk toplantısını yaptı. Toplantıya çağırdığı alacaklıları ile süreci değerlendirdi ve alacaklıları ile anlaşmalar yaptı. 160 alacaklı firmanın katıldığı toplantıda borçlara karşılık yapılandırılmaya gidileceği yönünde karar alınması ile birlikte üretim sürecine geçen şirket zorlu ekonomik süreci aştı.

Dizayn Grup Kimdir?

Türkiye'nin köklü sanayi sektörleri arasında ilk sıralarda yer alan şirket 1987 yılında aktif olarak hizmete başlamış PPR boru ve ek parçaları üzerine üretim alanını seçmiştir. Ülkenin gurur kaynaklarından biri olan Dizayn Grup pek çok ülkeye bu alanda ihracat yaparak ülke ekonomisine girdi sağlamakta iken 2018 yılında ekonomik çöküş yaşamış ve konkordato ilan etmişti.

İlginizi Çekebilir