28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Casper Akıllı Cihazlarını Türkiye'de Üretecek

Casper Akıllı Cihazlarını Türkiye'de Üretecek

İş Dünyası

Casper yerli üretim için çok büyük bir girişimde bulunmayı planlıyor.

Yapılan açıklamalara göre mobil cihaz üretim sürecini Türkiye’de yapmak üzerine ciddi planları var. Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Casper hali hazırda akıllı cihaz üretimlerini yurt dışında yapıyor fakat bu üretimi kademeli olarak ülkemize taşımayı planlıyor. Firmanın CEO'su Charlotte Lamprecht’in yaptığı açıklamada, şirket şu anda bilgisayar üretimini zaten Türkiye’de yapıyor, 2018 yılı hedefleri arasında ise akıllı telefon üretimini de ülkemize kaydırmak olduğunu belirtti.

Bu süreç kademeli olarak gerçekleştirilecek ve başlangıçta belirli sayılarda üretim planlanıyor fakat ilerleyen zamanlarda tüm üretimin Türkiye’de yapılması planlanıyor. Lamprecht, ülkemizde akıllı telefon üretimini mümkün kılabilmenin belirli tesislerin kurulmasına bağlı olduğunun altını çizdi ve bu konunun da kendi hedefleri arasında olduğunu söyledi.

Ülke ekonomisi ve teknolojinin sınırlarımız içinde üretilmesi kesinlikle çok önemli bir konu ayrıca sağlanacak istihdam da ciddi bir katkı sağlacayacağı için Casper’ın bu planlarında başarılı olmalarını temenni ediyoruz.

 

Bilgi: Casper 1991 senesinde yeni mezun üç bilgisayar mühendisi olan Altan Aras Fakılı, Yalçın Yıldırım ve Ali İhsan Daşkın tarafından kurulmuştur günümüzde ise 1 milyon bilgisayar üretim kapasitesi olan bir firmadır. 

İlginizi Çekebilir