21
Pzt, Haz
28 Yeni Haber

Bilet Fiyatları Yarı Yarıya Düştü!

Bilet Fiyatları Yarı Yarıya Düştü!

İş Dünyası

Sakarya'da hizmet veren iki otobüs firması arasında rekabet kızışınca fiyatlarda büyük indirim yaptılar.

Adapazarı ve İstanbul Harem arasındaki otobüs seferlerinde yapılan büyük indirimde firmalardan birisi bilet fiyatını 30 liradan 15 liraya; diğer firma ise yine büyük bir indirim ile birlikte bilet fiyatını 35 liradan 19 liraya düşürdü.

Rekabete tutuşan iki otobüs firması, Adapazarı ve İstanbul Harem arasında verdikleri hizmetin ücretinde 15 Eylül 2019 tarihinden bu yana indirimler yapıyorlar. İki firma da bu tarihten itibaren fiyatlarını kademeli olarak indirdiler. Bu iki firma arasındaki yaşanan rekabet ise fiyat indirimine neden oldu ve bu durum da vatandaşa yaradı.

Firmalardan birisinin sahibi olan Mehmet Çimşir, diğer firma ile anlaşma yaparak sabit bir bilet fiyatı belirlemek istediklerini fakat diğer firmayla anlaşamadıklarını belirtti. Diğer firmayla görüştüklerinde bu fiyatın yüksek olduğunu, küçük bir miktar indirim yapmaları gerektiğini söyledi. Ama diğer firma tarafından bu kabul görmedi ve fiyatı indirmeye yanaşmadıklarını belirten firma yetkilisi bu durum üzerine fiyatı indirmek zorunda kaldıklarını, fiyatta indirim yaptıklarında da karşı firmanın da fiyatta indirim yaptığını söyledi. Karşılıklı birçok kez indirim yaptıklarını belirten Mehmet Çimşir, son olarak; "Ben 20 liraya indirdim, şimdi onlar 19 liraya indirdi. Bende 15 liraya indirdim" dedi.

Diğer firma yetkilisi Adnan Kayabaş ise rakip firmanın müşteri sıkıntısı çektiği için böyle bir indirim kararı aldıklarını söyleyerek; "Keşke fiyatlarda değil de hizmet kalitesinde rekabete girseydik" dedi.

İlginizi Çekebilir