27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Atlasglobal Resmen İflas Etti

Atlasglobal Resmen İflas Etti

İş Dünyası

Hava taşımacılığında farklı bir yere sahip ve güveni ile yıllardır belirli bir noktada olan Atlasglobal son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle iflas edeceğini duyurmuştu. Türkiye’nin köklü hava yolu şirketi olan bu firma için artık yolun sonunun geldiği yapılan açıklamalarla da yinelenmiş oldu. Airport Haber tarafından aktarılan bilgilere göre çalışanların yarından itibaren işe gelmemelerinin tebliğ yapıldı. Şirkete bağlı tüm hareketlenmeler durduruldu. Bu konuda şirketin tüm uçuşları tamamen durduruldu.

İlk Sinyaller 2016 Yılında Verildi

Atlasglobal ilk olarak 2016 yılında yaşadığı ekonomik daralmayı kurtaramayıp 26 Kasım 019 yılında uçuşlarının önemli bir kısmını durduğunu resmen açıklamıştı. Bazı desteklerle tekrar 21 Aralık 2019 ‘da başlayan seferlerde firmanın toparlanmasına izin vermedi. Genel olarak bakıldığından Atlasglobal tamamen maddi yetersizlikler sebebiyle dar boğaza girerek iflas ettiğini açıklamış oldu.

Yıllardır iç ve dış hat uçuşlarında fark yaratan bu firma için artık sona tamamen gelindir. Çalışanları ile birlikte tüm ekip ayrılmak zorunda kalacak. İstanbul Havalimanı açılışından sonra Türk Sivil havacılık sektörünün ilk iflas eden firması olarak da tarihe geçmesi bekleniyor.

İlk Uçuş 2001 Yılında Gerçekleşti

Atlas global şirketi ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 yılında gerçekleştirmişti. Daha sonra tamamen aktif olan bu firma Şubat 2020 tarihinde ise istifasını ve ayrılışını da yaptı. Yetkililer bu durumdan üzgün olsalar da ekonomik sıkıntılar bazı problemleri çözmeye yetmedi.

İlginizi Çekebilir