22
Cts, Oca
22 Yeni Haber

Atlas Global Yolcuları Mağdur Olmayacak

Atlas Global Yolcuları Mağdur Olmayacak

İş Dünyası

Uçuşlarını durduğunu açıklayan Atlas Global hakkında Ulaştırma ve Alt-yapı Bakanı olan Cahit Turhan, şirketin sivil havacılık genel müdürlüğündeki 500 bin dolarlık teminat mektubunun nakde çevrileceğini belirtti ve Atlas Global şirketi konusundaki önceliklerinin müşterilerin mağduriyetini gidermeleri konusu olduğu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Atlas Global uçuşlarını 1 ay süre ile durduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Alt-yapı Bakanı olan Cahit Turhan sivil havacılık kurallarına göre uçuşlarını durduran şirketlerin SHGM 'de mevcut olan teminatlarının nakde çevrilerek müşterilerin çıkarlarının gözetileceği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra yolcuların diğer hava yollarıyla tarifesiz seferler için 10 günlük ve tarifeli seferler için de 5 günlük olmak üzere taşınmalarının mümkün olduğunu belirtti. Aynı zamanda havayolu şirketi ile de görüşmelerini sürdürdüğünü açıklayan Turhan mağduriyetin biran önce giderileceğini ve şirketin bu durumunun geçici olduğunu da sözlerine ekledi.

Atlas Globel'den Beklenen Açıklama Geldi

Nakit akışındaki gerekli yapılandırmalar ve iyileştirmeler sebebi ile tüm uçuşlara 26 Kasım 21 Aralık tarihleri arasında ara verilmesi gerektiğini ve tüm satış noktalarından bilet satışının da durdurulacağını açıkladılar.

Bu süreç içerisinde uçuşu olan ve uçuşu gerçekleşmeyen yolcuların 15 Aralık tarihine kadar tespitlerin yapılacağını ve iade ve değişiklik taleplerinin ise 16 Aralık tarihinde geri dönüşlerin sağlanacağını belirttiler. 16 Aralık 2019 tarihine kadar satış işlemlerinin de duracağını açıklayan Atlas Global bu tarih sonrası satış konusunda da herhangi bir bilgi vermedi.

İlginizi Çekebilir