19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Atlas Global Uçuşlarına Ara Verdiğini Açıkladı

Atlas Global Uçuşlarına Ara Verdiğini Açıkladı

İş Dünyası

Türkiye'nin marka havayolu şirketleri arasında yer alan Atlas Global, uçuşlarına 1 ay ara verdiğini açıkladı. Şirket, instagram üzerinden yaptığı açıklamada, bugünden başlayarak, 21 Aralık 2019'a kadar uçuşlara geçici bir süre ara verdiğini bildirdi. Gerekçe ise, maliyetlerdeki artış olarak açıklandı.

Atlas Global Uçuşlarına Ara Veriyor

Atlas Global, uçuşlarına yaklaşık 1 ay ara vereceğini açıkladı. Şirket, kararını Instagram üzerinden açıkladı. Buna göre, Atlas Global bu geceden başlayarak, 21 Aralık 2019'a dek uçuşlarını geçici olarak erteliyor. Ülkemizin köklü havayolu şirketlerinden biri olan Atlas Global, uçuşlarına ara verme gerekçesi olarak, 2016 yılından bu yana yaşanan ekonomik dalgalanmaları ve İstanbul Havalimanı sonrası artan maliyetleri gösterdi.

Atlas Global Yeniden Yapılanmaya Gidecek

Şirket Instagram üzerinden, müşterilerine farklı uçuş deneyimi sunabilmek amacıyla yeniden yapılanma sürecine girdiklerini duyurdu. Buna ek olarak, 26 Kasım 2019 ile 21 Aralık 2019 arasında uçuşu gerçekleşmeyen yolcuların biletlerinin şirket tarafından tespit edileceği de açıklandı. Şirket, uçuşu gerçekleşmeyen yolcuların tespitinin 15 Aralık gününe kadar yapılacağını ve gerekli açıklamanın 16 Aralık günü yapılacağını bildirdi.

Atlas Global, Instagram'daki açıklamasında müşterilerin her türlü sorularını This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atarak sorabileceklerini ifade etti. Ayrıca, şirket 16 Aralık 2019'a kadar şirket bilet satışlarını durdurdu. 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Atlas Global'in 1 ay sonra ne şekilde geri döneceği merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir