19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Anadolu Isuzu Elektrikli Otobüs Modelleri Tanıttı

Anadolu Isuzu Elektrikli Otobüs Modelleri Tanıttı

İş Dünyası

Anadolu Isuzu Busworls 2019'da elektrikli ve CNG yakıtlı modellerini tanıttı. 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Yusuf Tuğrul Arıkan, Brüksel'de gerçekleştirilen Busworld Brüksel 2019'da yaptığı açıklamada, otobüs üretiminin dünyadaki en önemli fuarlarından biri kabul edilen bu organizasyona dokuz farklı model ile katıldıklarını söyledi.

Bu fuarın Anadolu Isuzu açısından çok önemli olduğunu belirten Tuğrul Arıkan bu iş için çok ciddi masraflar yaptıklarını ve ARGE için üst seviyede emek verdiklerini belirtti. Otobüs sektöründe dünyada gelişen bir trend olduğuna ifade eden Arıkan, "2030'a kadar emisyon seviyelerinin yüzde 30 düşmesi durumu söz konusu. Bu anlamda filolara ve toplu ulaşıma, alternatif yakıtlı araçların girmesi lazım." şeklinde konuştu.

Bu doğrultuda iki elektrikli, bir CNG'li otobüsü piyasaya sunduklarını aktaran Arıkan, şöyle devam etti: "8 metre uzunluğundaki Novocity aracımız özellikle küçük şehirlerde elektrikli olması, fiyat ve performansının yanı sıra kompakt yapısıyla kullanıcı ve yolcu dostu bir araç. Novocity 290 kilometreye kadar çıkan bir menzile sahip. Aracı değişik pil paketleriyle sunarak birçok şehrin beklentilerini karşılamak istiyoruz. 12 metre uzunluktaki Cityvolt ise yeni çalışmalarla farklı pil paketleriyle şehirlere sunulacak. Interliner 13 metre CNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) türü yakıt kullanan aracının yakın şehirler arası seyahat ve okul otobüslerinde özellikle Avrupa pazarında çok ilgi göreceğini bekliyoruz." dedi.w

İlginizi Çekebilir