19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Amasya Çin'e Antibakteriyel Tulum Üretiyor

Amasya Çin'e Antibakteriyel Tulum Üretiyor

İş Dünyası

Amasya'daki bir tekstil firması, koronovirüsle mücadele eden Çin'den gelen talep üzerine antibakteriyel tulum üretmeye başladı. Firma, gelen milyonlarca siparişe yanıt verebilmek adına hazır giyim üretiminden vazgeçerek antibakteriyel tulum üretimine başladı. Firma, bu amaçla çalışan sayısını arttırırken, çalışma saatlerini arttırdı.

Firma Çalışan Sayısını Arttırdı

Hazır giyim üretimi yapmakta olan firma, Çin'den gelen yoğun talep üzerine antibakteriyel tulum üretimine başladı. Milyonlarca siparişi karşılamak için, çalışan sayısını arttıran firma aynı zamanda çalışma zamanını uzattı.

Firma yetkilisi, günlük 5 bin adet antibakteriyel tulum ürettiklerini ve günlük olarak gönderdiklerini söylüyor. Milyonluk siparişleri karşılayabilmek amacıyla gece gündüz aralıksız olarak çalıştıklarını ifade eden firma yetkilisi, artan talepleri karşılamak için bu tempoda çalışmaya devam edeceklerini belirtiyor.

Amasya'nın Merzifon ilçesindeki firma, yaklaşık 2 hafta önce tulum imalatına başladı. Ürün, tek kullanımlık olması ve hava geçirmemesi sebebiyle antibakteriyel özelliğiyle öne çıkıyor. Antibakteriyel tulumlar, korononavirüsle mücadele eden Çin için üretiliyor. Çin, çok sayıda tuluma ihtiyaç duyuyor ve firma da buna cevap vermek için gece gündüz çalışıyor.

İlginizi Çekebilir