28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Amarok Canyon’un Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Amarok Canyon’un Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

İş Dünyası

Dünya otomativ sektöründe neredeyse lider konumuna gelen Volkswagen, yeni modellerini bir bir araya çıkartıyor. Firmanın sevilen serisi Amarok Canyon’un Türkiye fiyatı ise belli oldu yani açıklandı.

Bildiğiniz üzere Volkswagen markası binek otomobilden elektrikli otomobile kadar geniş bir model kitlesine sahip ve her yıl milyonlarca satış rakamına ulaşıyorlar. Firmanın en çok sevilen modellerinden olan arazi tipi araç olan Amarok  serisine  yeni bir üye katıldı.

Amarok Canyon, pick-up sınıfının en güçlü adayı olma yolunda ilerliyor. Amarok Canyon’da sportif çamurluklar oldukça dikkat çekiyor bunun dışında aracın tüm detayları insanı heycanlandırıyor.

Aracın motoru ise 3 litrelik turbo dizel V6 olarak tanımlanmış durumda. Motor ise 204 beygir güç ve 500Nm tork üretiyor. Volkswagen firmasının 4 çekerlerde kullandığı sistem yani 4 Motion sistemi Amarok Canyon modelinde de bulunuyor.

Araç 8 farklı vites ile kendi sınıfının en iyi kontrol edilebilir araçlarından birisi haline geliyor. Düşük devirde yakıt tasarrufu sağlayan ve 8 ileri vitesli bu sistem sayesinde araç hiç zorlanmadan güçlü motoru ve ağırlığına rağmen 100Km’de 7.7Litre yakıt harcıyor.

IPUA 2018 etkinliğinde görücüye çıkan yeni model Amarok’un ülkemizdeki fiyatı ise 174.000TL olarak gösterildi. Ayrıca Volkswagen şirketi 12 ay boyunca faizsiz kredi imkanı ile arabayı satışa sunmayı düşünüyor.

İlginizi Çekebilir