28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Albayraklar Savunma Şirketi Sektörden Çekiliyor

Albayraklar Savunma Şirketi Sektörden Çekiliyor

İş Dünyası

T61 ve Wattozz gibi savunma ürünleri ile adından çok söz ettiren ve tanınan Albayraklar Savunma A. Ş. tarafından alınan son kararla, hisselerin satışı kararlaştırıldı. Şirketin bu şekilde hisselerinin satışı sonrası sektörden çekilmesine karar verildi.

En Hızlı Büyüyen Savunma Firması

2019 yılı itibari ile yılın en hızlı gelişim sağlayan savunma firması unvanını alan Albayraklar Savunma A.Ş. hisselerinin satışı sureti ile bulunduğu sektörden çekilme kararı aldı. Albayraklar Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Adnan Albayrak'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildiği görüldü.

Marka Değeri Milyonlarca Dolar

Adnan Albayrak yazılı açıklamasında özetle " Bugüne dek hiçbir kuruluştan ya da kurumdan en küçük bir finans desteği bile almadan, Türk savunma sanayisi ve sektörünün toplam ulaştığı yıllık ihracat miktarını tek başımıza yakalayabilecek kadar bir satış değerine ulaştık. Eşi bulunmayan savunma cihazlarını icat ederek geliştirdik.

Yapılamaz olarak görülenleri biz yaptık. Amerika üretimi olan teknolojilerin rakibi olduk. Yüzde yüz milli ve yerli imkânlar ile ve tamamıyla öz sermayemizle ortaya çıkardığımız markamız Wattozz ürünleri uluslararası düzeyde üstün başarı ödüllerini aldı ve bu şekilde Wattozz ismi de dünyadaki marka değeri ile milyonlarca doları geçti. Savunma sanayi şirketimizi üzerindeki tüm ürünlerin marka ve patent hakları ile birlikte satışa arz etme kararı aldığımızı ise üzülerek bildiririm" denildi.

İlginizi Çekebilir