16
Pzt, May
23 Yeni Haber

2020 Yılının Çeyreğinde Otomobil Satış Liderleri

2020 Yılının Çeyreğinde Otomobil Satış Liderleri

İş Dünyası

Türkiye’de 2020 yılının ilk çeyreğinde otomobil satışında lider olan markalar açıklandı. Otomobil Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan verilerde liderliği Renault markasının aldığı görüldü.

Renault’tan Satış Liderliği

Otomobil satışlarının lideri Renault markası oldu ve yılında 4 ayında marka 18 bin 778 adet araç satmayı başardı. Renault’u ise Volkswagen takip etti. Volkswagen ise dört ayda toplam 14 bin 33 araç sattı. Üçüncü sırayı ise 12 bin 781 araçla Fiat takip etti. Listenin dördüncü sırasında Peugeot olurken beşinci sıraya ise Opel yerleşti.

Yılın 4 aylık dönemde toplamda 121 bin 455 adet araç satıldığı görülürken insanların en çok sedan tipi araçları tercih ettikleri de anlaşıldı. Sedan araç satışları ise 36 bin 129 adet oldu.

Bazı Markalar 10 Araçtan Daha Az Satış Yaptı

Dernek tarafından yayınlanan listede liderler Renault ve Volkswagen olurken 4 aylık dönem boyunca bazı markaların 10 araçtan daha az satış yaptıkları dikkat çekti. Bu markalar arasında ise Ferrari, Aston Martin, Maserati ve Bentley gibi markalar yer aldı. Ayrıca İnfiniti markası ise hiç araç satışı gerçekleştirmedi.

İlginizi Çekebilir