20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Ziya Selçuk’tan 23 Nisan Açıklaması

Ziya Selçuk’tan 23 Nisan Açıklaması

Gündem

23 Nisan kutlamalarının koronavirüs salgını sebebiyle yapılamayacak olmasından dolayı gözler Milli Eğitim Bakanı’na çevrilmişti. Bakan Ziya Selçuk’un bu konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi ve bakan çocuklarla birebir kutlama yapılamamasına karşılık bu duygunun yaşanması için eba tv’de program hazırladıklarını anlattı. Çocukların bayram sabahı 23 Nisan yayını izleyeceklerini ayrıca eba tv üzerinde farklı sürprizleri olduğunu açıkladı. Bunlar dışında kendilerinin de Anıtkabir’de Atatürk’ün huzurunda olacaklarından bahsetti.

Okulların Açılması Eylül ve Ekim Olarak Düşünülüyor

Bakan Ziya Selçuk 23 Nisan dışında velilerin merak ettiği okulların açılmasıyla ilgili sorulara da cevap verdi. İnsanların en fazla merak ettiği şey yaz aylarında telafi eğitiminin yapılıp yapılmayacağıydı. Ancak bakan yaz tatilinde okulları açmayı düşünmediklerini ve öğrencilerin tatil yapması gerektiğini anlattı. Planlarında ise okulların açılması için Eylül ve Ekim aylarının olduğunu belirtti.

LGS Sınav Ertelemesi

Ziya Selçuk’un açıklığa kavuşturduğu eğitimle alakalı bir diğer konuda Lgs konusu oldu. Haziran ayının 7’sinde yapılması planlanan sınav için ertelemenin olmadığını belirtti. Öğrencilerin motivasyonlarının bozmamalarını vurguladı ve online sınav düşünmediklerini anlattı. Ayrıca gerekli görülürse erteleme olabileceğini ancak mevcut durumda şimdilik ertelemenin düşünülmediğini söyledi.

İlginizi Çekebilir