22
Cts, Oca
32 Yeni Haber

Ziya Selçuk Eba Tv Açıklaması Yaptı

Ziya Selçuk Eba Tv Açıklaması Yaptı

Gündem

Ziya Selçuk okulların koronavirüs sebebiyle tatil edilmesinin ardından devreye giren uzak eğitim derslerinin yayınlandığı eba tv ile ilgili açıklama yaptı. Bakan bu açıklamaya ebat tv’de yayınlanan görüntüler üzerine yaptı.

Görüntüleri Onaylamadığını İfade Etti

Uzaktan eğitim için hazırlanan eba tv’de yayınlanan görüntüler üzerine açıklama yapan bakan Ziya Selçuk yayınlanan görüntüleri kendisinin de onaylamadığını ifade etti. Ders içeriklerinin büyük çoğunluğunu incelediğini ifade eden Selçuk yayınlanan görüntülerin gözden kaçtığını belirtti. Virüs salgını için hızlı bir şekilde geliştirilen sistemde sorunların yaşanabileceğini velilerin bu konuda anlayışlı olmaları gerektiğini de ifade etti.

Adnan Menderes’in İdamının İzletilmesine Tepkiler

Uzaktan eğitim sistemimin Türkiye’de devreye girmesinin ardından öğrenciler açılan eba tv üzerinden ders görmeye başlamışlardı. Ancak derslerin ilk gününde öğrencilere ders öncesinde izletilen Kilometre Taşları isimli programda Adnan Menderes’in idamına yer verildi. Eba tv’de öğrencilere idam sahnelerinin izletilmesi üzerinde öğrenci velilerinden tepkiler gelmeye başladı. Velilerin sosyal medya ve diğer mecralardan verdikleri tepkilerin ardından Milli Eğitim Bakanı’ndan bir açıklama geldi. Bakan twitter adresinden yaptığı açıklamada kendisinin de bunu onaylamadığını ve görüntülerin gözden kaçtığını belirtti.

İlginizi Çekebilir