01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Yunanistan’da Son Karar Dışarı Çıkma Yasağı

Yunanistan’da Son Karar Dışarı Çıkma Yasağı

Gündem

Dünya çapında büyük sorun haline gelen Koronavirüs için hemen hemen her ülkede birbirinden farklı önlem ve çözüm çalışmaları sürüyor.

Tüm dünya aynı anda olmasa da paralel zamanlar içerisinde aynı durumla karşı karşıya geliyor. Özellikle dünya genelinde belirtilen son veriler oldukça yüksek ve korkutucu. Yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan kişiler için daha büyük risk olarak gözlemlenen bu virüs için Yunanistan 23.03.2020 tarih itibari ile sokağa çıkma yasağının uygulanacağını bildirdi.

Ülkede Son Durum

Yunanistan sınırları içerisinde 12.03.2020 tarihinde ilk Koronavirüs nedenli ölüm gerçekleşmişti. İlk sayı sonrasında hemen her ülkede olduğu gibi, virüs bu ülke de kısa sürede yüzlerce sayıya maalesef ki ulaştı. Belirtilen son veriler 15 kişinin öldüğü, 624 kişinin ise virüs salgınına yakalandığı yönündedir. Ülke içerisinde belirtilen sayının daha fazla artmaması için insanların evlerinde kalmaları salgının yayılmasını büyük ölçüde azaltacağı düşünülmüştür. Alınan kararlar virüsün ne kadar ciddi ve hızlı etkisi olduğunu gösteren nitelikte. Ülkeler ilgili virüse karşı tedbir ve yöntemleri oldukça sıkı tutuyor.

İlginizi Çekebilir