20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Yunanistan'da Corana Virüsten İlk Ölüm

Yunanistan'da Corana Virüsten İlk Ölüm

Gündem

Çin'in Vuhan kentinde Aralık ayında görülmeye başlayan , ülkede pek çok kişiyi etkileyen daha sonrada ülke dışında da yine aynı hızla yayılmaya başlayan corona virüs Yunanistan'da da görülmüştü. Yunanistan 99 kişinin corona virüse yakalandığını ve bu virüs ile mücadele edenlerden biri olan 66 yaşındaki bir vatandaşın corona virüs nedeniyle ölümü gerçekleştiğini bildirdi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada cinsiyeti erkek olan, yaşı 66 olan ve başka bir kronik rahatsızlığı da bulunan kişinin Şubat ayında yurt dışı gezisinden döndüğünü, gittiği ülkeler olan İsrail ve Mısır'dan bu virüsü kapmış olabileceği belirtildi.

Tedbirler Artırıldı

Ülkelerinde tespit edilen 99 vaka üzerine gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Yunanistan hükümeti bu kapsamında ülkedeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 14 gün boyunca ara verdiklerini daha önceden ilan etmişti.

Her gün bir yenisi eklenen Corona virüs ölümlerinin yer aldığı basın haberi bu defa Yunanistan'dan geldi. Yunanistan'da corona virüsten ölen ilk vaka olan kişinin ölümü hem Yunan basınında hem de dünya basınında yer aldı.

İlginizi Çekebilir