06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Yunanistan’dan Koronavirüs Suçlaması

Yunanistan’dan Koronavirüs Suçlaması

Gündem

Dünya genelinin mücadele ettiği koronavirüs salgını konusunda Yunanistan’dan bir suçlama geldi. Yunanistan Türkiye’ye koronavirüs üzerinden suçlamada bulundu. Yapılan suçlama Yunan basınında geniş bir yer aldı. Basında Türkiye’nin virüs kapmış olan mültecileri Yunanistan’a gönderdiği şeklinde haber yayınlandı.

Bilgi Güvenilir Kaynaklardan Alındı

Türkiye’ye yapılan koronavirüslü mülteci gönderimi suçlaması ülkenin ünlü gazetelerinden birisi olan Ekathimerini’de yayınlandı. Haberde Türkiye’nin salgının Yunanistan’da artması için koronavirüse yakalanan mültecileri bilerek sınırlara gönderdiği ifade edildi. Bu haber Türkiye’den tepkiyle karşılanırken basın yayınladığı habere dair bilgiyi güvenilir kaynaklardan edindiğini açıkladı. Ancak kaynağı hakkında bilgi vermedi.

Pazarkule’deki Mülteciler Koronavirüslü

Ekathimerim isimli gazetede yayınlanan habere göre Türkiye mültecilerin koronavirüs kapmasından sonra Yunanistan’a gönderilmesini planladı. Bu plana bağlı olarak da mültecileri Yunanistan sınırına gönderdi. Bu habere göre Pazarkule’de sınırda geçiş için bekleyen mülteciler koronavirüslü oldukları için gönderildi. Yayınlanan haber Yunanistan’la Türkiye arasında yaşanan mülteci krizinin ne kadar ciddi durumda olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kriz Türkiye’nin ülkede bulunan göçmen ve mültecilerin geçebilmesi için sınırlarını açmasıyla ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir