27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Yunan Polisi Behiye'yi Ölüme Terketti

Yunan Polisi Behiye'yi Ölüme Terketti

Gündem

Suriye'deki savaştan kaçarak, yasadışı yollardan Avrupa'ya gitmeye çalışan göçmenlerin Yunanistan'da gördükleri kötü muamele bitmiyor. Suriye'deki savaşta tüm ailesini kaybeden 18 yaşındaki Behiye, Yunanistan'da kötü muamele gören kişilerden biri oldu. Yunan polisi, Behiye'nin ağzına Türk parasını sokarak, genç kızı denize attı. Behiye'yi boğulmak üzereyken Türk askeri kurtardı. Behiye, kendisini kurtaran Türk askerlerine minnettar olduğunu ve bir daha asla Yunanistan'a gitmeyeceğini söyledi.

Yunan Polisi Dövüp Denize Attı

Yunanistan'ın kaçak göçmenlere uyguladığı şiddetin dozu giderek artıyor. Suriye'nin Azez kentinde bombalı saldırı sonucu ailesini kaybeden Behiye, daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa'ya gitmeyi düşünüyordu.

18 yaşındaki Behiye, Yunan polisi tarafından dövüldü, ağzına Türk parası sokuldu. Genç kız, Yunan polisi tarafından denize atıldı. Behiye, Türk askerleri tarafından kurtarıldı ve hastanede tedavisi yapıldıktan sonra, sıcak bir yer sağlandı.

Behiye Türk Askerine Teşekkür Etti

Behiye, Yunanistan'da gördüğü insanlık dışı muamele sonrası, Türk askerilerinin kendisine yardım ettiğini belirterek, ' Türk askerlerine minnettarım' dedi. Behiye, Yunan polisinin kendilerini çok fazla dövdüklerini, paralarına ve eşyalarına el koyduklarını söyledi.

Ayrıca, Yunanistan'da bir gün hapiste tutulan Behiye, kendilerine yemek verilmediğini ve yanlarındaki yemeklere de el konulduğunu ifade etti. Genç kız, kendisine yardımcı olan Türk askerine teşekkür ederek, bir iş bulup hayat kurmak istediğini söyledi. Behiye, bundan böyle Yunanistan'a gitmeyeceğini, tövbe ettiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir