20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Yılmaz Özdil'in Villa Yıkımı Durduruldu

Yılmaz Özdil'in Villa Yıkımı Durduruldu

Gündem

Gazeteci olarak görev yapan Yılmaz Özdil'in Bodrum'da yer alan villası için yıkım kararı verilmişti. Muğla Bölge İdare Mahkemesi üzerine yapılmış olan başvuru ile birlikte yıkımın durdurulma kararı alınmış oldu.

Villada Kaçak Bölümler

Özdil'in eşi üzerine olan villaya yapı ruhsatlarına aykırı olması sebebi ile yapı kayıt belgesine başvuru yaptı. Bu belgede kaçak bölümlerin olduğu öğrenilince bu belgenin iptali söz konusu oldu.

İptal Edilen Yıkım Kararı

Yıkım için gelmiş olan ekiplerin sonrasında Hülya Özdil'in avukatı bu yıkım kararı için iptal başvurusunda bulundu. Daha sonra ise başvuru ile birlikte yıkım kararının iptal edildiği belirtildi.

Neler Olmuştu?

Özdil'in eşine almış olduğu villada ruhsat ve eklere aykırılık ortaya çıktı. Bunun üzerine Bodrum Belediyesi çalışanları bu villayı mühürlemişti. Kaçak olarak ilave bölümler olduğu ortaya çıkması ile yıkım kararı alınmış ve ardından villaya yıkım için ekipler gönderilmişti. Kaçak olan bölümlerin yıkımı beklenirken avukatın başvurusu üzerine beklentiler boşa çıktı. Şuanlık yıkım kararı askıya alındı.

İlginizi Çekebilir