01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Yeni Bir Dönem Başlıyor İşte Uyarılar

Yeni Bir Dönem Başlıyor İşte Uyarılar

Gündem

Covid-19 önlemleri nedeni ile kapatılan işyerleri olan, erkek berberi, kadın kuaförü, AVM , tekstil firmaları, kunduracılar vb. birçok işletme 11.05.2020 tarihi itibari ile işyerlerini açabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 mayısta yaptığı Bakanlar toplantısından sonra Covid-19 sebebi ile alınan sağlık tedbirlerinde normal hayata geçiş ile ilgili açıklama yapmış koşulların sağlanması ile birçok işletmenin 11 Mayıs 2020 tarihinde çalışmaya başlayabileceğini ifade etmişti. Sağlık Bakanı Koca, Yeni dönemi “Kontrollü sosyal hayat ”ismi ile nitelendirdi.

Birçok İşyeri Açılacak

Bakanlık tüm illerdeki Valiliklere bir yazı gönderdi. Gönderilen talimata göre Erkek berberi ve Bayan kuaförleri ile güzellik merkezlerinin 09.00-21.00 saatleri arasında randevu vererek müşterilerine hizmet verebileceklerini belirtti. Bu işletmelerde çalışanlar maske kullanımı ve eldiven kullanımı dahil tüm hijyen kurallarına uyacak yanana iki müşteri almayacak ve bekleme sırasında en fazla bir müşteri bekletebileceklerdir. Aynı zamanda bu işletmelerde müşterilerin kullandığı yerler sürekli dezenfekte edilecek çalışanlar müşterilerinin önün de dezenfekte işlemlerini gerçekleştirecekler, müşteri için kullanılan kişisel malzemeler tek seferlik olacak özellikle havlu gibi kişisel malzemeler müşteriye özel olacak.

İlginizi Çekebilir