27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Yaşlılara Gıda Yardımı Yapılacak

Yaşlılara Gıda Yardımı Yapılacak

Gündem

Şiddetini artıran koronavirüse karşı yeni önlemler ve yeni kararlar alınıyor. Bu kapsamda İstanbul valiliği yeni bir karar aldı. Buna göre valilik yaşlılara gıda yardımı yapacak. Yardım yapılacak yaşlıların ise 65 yaş üstü ve maddi sıkıntı yaşayan yaşlılar olacağı öğrenildi.

Ali Yerlikaya Haber Verdi

Yaşlılara yardım yapılacağına dair haberi İstanbul valisi Ali Yerlikaya verdi. Vali öncelikle açıklamasında insanların evden çıkmamaları gerektiğini belirtti. Ayrıca İstanbul valiliği olarak 65 yaş üzerindeki halkın evden çıkmamaları için ekipler kurduklarını ve onların ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlattı. Çok sayıda insanın ihtiyacının eksiksiz karşılandığını belirtirken valiliğin yeni kararıyla ihtiyaç sahibi yaşlılar için gıda yardımı yapacaklarını açıkladı.

Hayırseverlerden Destek Alındı

Vali Ali Yerlikaya açıklamasında 300 bin koli hazırladıklarını ve bu kolilerin sayısının artacağını belirtti. Ayrıca dağıtımın 6 boyunca devam edeceğini anlattı. Bunun dışında Yerlikaya kolilerin hazırlanmasında hayırseverlerden destek aldıklarını da söyledi. Hazırlanan kolilerin ücretsiz olarak yaşlılara teslim edeceğini açıkladı. Amaçlarının yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak ve onların dışarı çıkmalarını engellemek olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir