19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Yaşlı Kadını Terör Örgütü Yalanıyla Dolandırdılar

Yaşlı Kadını Terör Örgütü Yalanıyla Dolandırdılar

Gündem

İstanbul’da yaşayan 65 yaşındaki M.E isimli yaşlı kadını dolandırıcıların yaygın olarak kullandığı yöntem olan terör örgütü üyeliği yöntemiyle dolandırdılar. Dolandırıcılara kanan yaşlı kadın tam olarak 1 milyon Tl’sini dolandırıcılara kaptırdı.

Polis Kısa Sürede Yakaladı

Dolandırıcılık olayının yaşanması ardından polis ekipleri harekete geçti ve yapılan operasyon sonrasında yaşlı kadını ve daha birçok kişiyi dolandıran şebeke yakalandı. Yakalanan şebekenin 6 kişi olduğu ve bu kişilerden birinin kadın olduğu öğrenildi. Şebekenin yakalandığı adreste polis ekipleri tarafından 5 bin 300 tl para bulundu.

Kameralardan Utandı

Şebekenin içinde yer alan ve yakalanan Esra G isimli şahsın emniyetten çıkarken habercilerin kendilerini çektiğini görünce kameralardan utandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre dolandırıcı şahıs kameraları görünce ne olur çekmeyin isteğinde bulundu. Şebeke üyesinin yüz kızartıcı suçu işlerken utanmayıp ta kendisini çeken kameralardan utanıyor olması da insanların dikkatini çekti. Utanan kadın dolandırıcı ve diğer üyelerin ifadelerinin alınması ve işlemlerinin yapılmasının ardından ceza evine gönderildikleri öğrenildi.

İlginizi Çekebilir