28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Yasak Piknik Drone Tarafından Yakalandı

Yasak Piknik Drone Tarafından Yakalandı

Gündem

İstanbul’da yapılan yasak piknik Drone’a yakalandı. İçişleri Bakanlığı tarafından 16-19 Mayıs tarihleri arasında büyükşehirlerde sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Yasağın bulunduğu iller arasında İstanbul’da yer aldı. Ancak İstanbul’da bulunan iki kişi yasağı dinlemeyerek piknik yapmaya gitti. Ancak yaptıkları piknik İstanbul’da görüntüleme yapan drone sayesinde tespit edildi.

Aydos Ormanı’nda Yakalandılar

Ülkede yaşanan salgına dair alınan önlem ve getirilen yasaklar için titiz bir çalışma yapan Emniyet tarafından denetimler her türlü imkan değerlendirilerek yapılıyor. Bunun için yapılan denetimlerde drone ismi verilen araçlarda kullanılıyor. Yasakların tespit edilmesi için kullanılan drone sayesinde yasağa uymayan iki kişi tespit edilerek para cezası uygulandı. Ekiplerin görüntüleri izlemesi sonrasında Aydos Ormanı’nda piknik yaptıkları görülen iki kişi ceza almaktan kurtulamadı.

Akşam Saatlerinde Piknik Yaptılar

İkilinin Aydos Ormanı’nda 17 Mayıs tarihinde akşam saatlerinde piknik yaptıkları öğrenildi. Ekipler görüntüleri izledikten sonra motosikletli polisler Aydos Ormanı’na gönderildi. Ormana giden ekipler belirlenen yerde iki kişiyi piknik yaparken gördü. Ardından da sokağı çıkma yasağını delenler için öngörülen para cezasını iki kişi için uyguladı.

İlginizi Çekebilir